Pagātnes ūdeņos

  • Pagātnes ūdeņos

Publicēts: 14:39 26.02.2024 Pievieno notikumu

Jāņa Akuratera muzejs ceturtdien, 2024. gada 29. februārī, plkst. 18.00 aicina uz Gunaram Janovskim veltītu pasākumu “Pagātnes ūdeņos”. Muzejā viesosies divi autori, kuru grāmatas vēsta par Janovski: Osvalds Zebris, kurš uzrakstījis romānu “Mežakaija”, un Inguna Daukste-Silasproģe, monogrāfijas “Balsis pār jūru” autore.

Izdevniecības “Dienas Grāmata” vērienīgajā 26 grāmatu projektā “Es esmu”, kurā iekļauti 13 romāni un 13 monogrāfijas par 13 latviešu literatūras klasiķiem, nu jau iznākušas grāmatas par katru no 13 latviešu literatūras klasiķiem. Par kādu lasāms vien romāns, par citu – tikai monogrāfija, bet ir arī vairāki, kuriem iznākušas abas veltītās grāmatas. Līdz šim abi darbi par attiecīgo autoru parasti neiznāk vienā laikā, bet ar palielu laika intervālu, tādējādi atsevišķi gan svinot katras grāmatas atvēršanas svētkus, gan arī sarunājoties ar grāmatu autoriem par darba tapšanas gaitu un latviešu literatūras klasiķi, kam grāmata veltīta.

Arī Gunaram Janovskim veltītie sērijas darbi iznāca ar teju pusotra gada atšķirību. Osvalda Zebra romāns “Mežakaija” pie lasītājiem nonāca 2022. gadā, savukārt Ingunas Daukstes-Silasproģes monogrāfija “Balsis pār jūru” – 2023. gada septembrī. “29. februāra saruna Jāņa Akuratera muzejā būs nozīmīga ar to, ka pirmo reizi tikšanās būs vienlaikus gan ar monogrāfijas, gan romāna autoru. Vienā sarunā runāsim par kopsakarībām un atšķirīgo abos darbos,” par pasākumu stāsta Jāņa Akuratera muzeja speciālists Aivars Eipurs.

Pasākumā būs arī izdevniecības grāmatu galds.

Ieejas biļete – 2.00 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.50 EUR.

Pasākums tiks fotografēts. Foto un videomateriāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv