Pasaules arhitektūras dienā Siguldā viesojas vairāk nekā 150 eksperti

  • Pasaules arhitektūras dienā Siguldā viesojas vairāk nekā 150 eksperti

Publicēts: 09:57 05.10.2022 Pievieno notikumu

3. oktobrī Siguldā norisinājās Pasaules arhitektūras dienas, kuru laikā vairāk nekā 150 arhitekti no visas Latvijas iepazinās ar novada nozīmīgākajiem arhitektūras objektiem.

Siguldas pilsēta un tās infrastruktūra pēdējo gadu laikā piedzīvojusi ievērojamas pārmaiņas, koncentrējoties uz energoefektīviem un dizaina risinājumiem, padomju mantojuma ēkas un degradētās teritorijas pārveidojot par dzīves telpu, kas piemērota kultūras un izglītības norisēm, kā arī radot infrastruktūru uzņēmēju vajadzībām.

Šajā dienā eksperti un profesionāļi apmeklēja gan atjaunotos objektus kā kultūras centru “Siguldas devons”, Siguldas Jauno pili un pils kvartālu, Siguldas Valsts ģimnāziju, gan netradicionālas vēstures mantojuma ēkas – 80. gadu modernāko kultūras namu, kas vēl tikai gaida savu jauno attīstības posmu.

Pasaules arhitektūras dienu Starptautiskā Arhitektu savienība (UIA) svin katru gadu oktobra pirmajā pirmdienā, suminot arhitektūru visā pasaulē, un šajā dienā visā pasaulē tiek organizēti pasākumi un kampaņas arhitektūras popularizēšanai sabiedrībā.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv