Pašvaldība parakstījusi sadarbības līgumu par Covid-19 vakcinācijas centra nodrošināšanu Jēkabpilī

  • Pašvaldība parakstījusi sadarbības līgumu par Covid-19 vakcinācijas centra nodrošināšanu Jēkabpilī

Publicēts: 14:43 12.04.2021 Pievieno notikumu

6.aprīļa Jēkabpils pilsētas Ārkārtas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu slēgt Sadarbības līgumu ar Latvijas Republikas Veselības ministriju un Nacionālo veselības dienestu par Covid-19 vakcinācijas centra nodrošināšanu Jēkabpils pilsētā un ar to saistīto izdevumu atlīdzināšanu.

Lēmumā noteikts, ka SIA “Jēkabpils reģionālā slimnīca” uzdots iegādāties nepieciešamo aprīkojumu vakcinēšanas nodrošināšanai Jēkabpils masu vakcinācijas centram, bet iestādei Jēkabpils sporta centrs nodrošināt vakcinācijas centra aprīkošanu ar nepieciešamo inventāru un telpu nodrošināšanu. Veiktos izdevumus apkopot un iesniegt Jēkabpils pilsētas pašvaldībai.   

Sadarbības līgums nepieciešams, lai nodrošinātu liela mēroga Covid-19 vakcinācijas centra (turpmāk – Vakcinācijas centrs)  darbību Jēkabpils pilsētā laika periodā no šī gada 1.aprīļa līdz šī gada 31.augustam vai līdz citam periodam, par kuru ministrija ar pašvaldību vienojas atsevišķi.

Ministru kabineta 2020.gada 9.jūnija noteikumi Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”  nosaka, ka pašvaldības sadarbībā ar Veselības ministriju un Nacionālo veselības dienestu izplata aktuālo informāciju par vakcināciju un veicina iedzīvotāju vēlmi vakcinēties,  piedalās vakcinācijas procesa organizēšanā savā administratīvajā teritorijā, lai nodrošinātu efektīvu vakcinācijas norisi, piedalās vakcinācijai paredzētu kompleksu izveidē un darbības nodrošināšanā, ņemot vērā Nacionālā veselības dienesta tīmekļvietnē publicētās vadlīnijas vakcinācijas kompleksiem.

Jau ziņots, ka aprīļa sākumā Jēkabpilī atvērts viens no lielajiem vakcinācijas punktiem valstī. Izveidotais vakcinācijas punkts atrodas Jēkabpils sporta hallē, Brīvības ielā 289B ir ērti pieejams un drošs ikvienam Jēkabpils pilsētas un tuvāko novadu iedzīvotājam.

Pieteikties vakcinācijai var reģistrējoties manavakcina.lv, pa tālr. 8989, norādot vakcinācijas vietu: Jēkabpils vai pie sava ģimenes ārsta. Visus ar vakcīnu piegādi un vakcinācijas procesa organizēšanu saistītos jautājumus risina Veselības ministrija un Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar vakcinācijas iestādēm.

Autors:

Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa


Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv