Pētījums: Vairums iedzīvotāju par savu svarīgāko īpašumu uzskata mājas, taču katrs ceturtais nedara neko, lai tās pasargātu

  • Pētījums: Vairums iedzīvotāju par savu svarīgāko īpašumu uzskata mājas,  taču katrs ceturtais nedara neko, lai tās pasargātu

Publicēts: 11:45 25.06.2019 Pievieno notikumu

Vairums Latvijas iedzīvotāju savu mājokli uzskata par svarīgāko tiem piederošo īpašumu, taču gandrīz katrs ceturtais nedara neko, lai to pasargātu pret zādzībām, vēsta Gjensidige Latvija veiktā pētījuma* rezultāti. Gjensidige Latvija Atlīdzību nodaļas vadītājs Aleksejs Kozirs iedzīvotāju paradumus skaidro ar to, ka ikdienā cilvēki mācās no savas pieredzes, tādēļ tie, kas kādreiz piedzīvojuši zādzību, ir daudz piesardzīgāki nekā tie, kas ar zādzībām nekad nav saskārušies.

 

Gandrīz puse (44%) aptaujāto paļaujas uz drošām slēdzenēm un ir iegādājušies apdrošināšanu, bet teju  katrs ceturtais mājas drošību uztic sunim.

 

“Drošas slēdzenes nebūtu jāuztver kā būtiska aizsardzība pret nevēlamiem viesiem, bet gan kā pašsaprotama sastāvdaļa. Arī zagļiem ir pieejamas dažādas iekārtas, lai tiktu galā pat ar visaugstākās kvalitātes slēdzenēm - viss ir laika jautājums. Tieši tādēļ ir ieteicams mājās ierīkot signalizāciju, kas varētu pievērst apkārtējo uzmanību nevēlamajiem viesiem, kā arī ziņotu īpašniekam par notiekošo mājās,” skaidro Aleksejs Kozirs.

 

Kā liecina Gjensidige Latvija pētījuma dati, signalizāciju savās mājās ierīkojuši ap 20% iedzīvotāju un ievērojami biežāk tai uzticas vīrieši (24%) nevis sievietes (14%).

 

Mājas drošību sunim uztic gandrīz katrs ceturtais iedzīvotājs, īpaši bieži (28%) lauku iedzīvotāji. A. Kozirs norāda, ka suns nebūtu jāuzskata par kārtības nodrošinātāju mājās, taču tik tiešām arī suņa skaļa riešana var palīdzēt pievērst apkārtējo uzmanību notiekošajam un atturēt zagli no nozieguma.

 

Ir sākusies atvaļinājumu sezona, un iedzīvotāji dodas ārpus pilsētas baudīt silto laiku vai ceļo uz ārzemēm. Pirms došanās prom ir nepieciešams apdomāt potenciālos drošības, tostarp zādzību riskus, un laikus parūpēties par drošību. Aizvērti logi, drošas slēdzenes, signalizācija un kaimiņu informēšana ir pats pamats, kas būtu jāievēro pirms došanās prom uz ilgāku laiku. Tāpat privātmāju īpašnieki nedrīkst aizmirst par pagalmu - zāles pļāvēji, velosipēdi, skūteri, batuti - visu ir nepieciešams droši noglabāt aiz aizslēgtām durvīm.

 

Ik gadu Gjensidige Latvija saņem ap 90 pieteikumiem par zādzībām, tādēļ ir svarīgi iekļaut savā apdrošināšanas polisē mantas apdrošināšanu, kas palīdzētu segt zaudējumus par nozagtajām iekārtām.

 

Lai atgādinātu iedzīvotājiem par nepieciešamību pievērst uzmanību mājokļa drošībai pret zādzībām, Valsts policija un Gjensidige Latvija aicina iedzīvotājus iepazīties ar drošības padomiem: www.drossmajoklis.lv.

 

*Reprezentatīvu viedokļu pētījumu 2019. gada februārī veica tirgus pētījumu kompānija “Nielsen”. Pētījuma laikā aptaujāti 1600 Latvijas iedzīvotāji.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv