Piemiņas plāksne par godu Itai Kozakevičai.

  • Piemiņas plāksne par godu Itai Kozakevičai.

Publicēts: 17:18 05.02.2024 Pievieno notikumu

19. janvārī Augusta Deglava un Itas Kozakevičas ielas krustojumā svinīgā pasākumā atklāta piemiņas plāksne, kas veltīta politiķei un vienai no izcilākajām Latvijas Atmodas laikmeta personībām – Itai Kozakevičai.

I. Kozakeviča bija poļu izcelsmes Latvijas patriote. Viņa bija Latvijas poļu kultūras draugu biedrības valdē, pēc tam ievēlēta par jaundibinātās Latvijas Poļu savienības priekšsēdētāju. Viņa bija Augstākās padomes deputāte un balsoja par Latvijas neatkarību.

Idejas autors Miroslavs Kodis šīs plāksnes atklāšanu ierosināja, vēlēdamies uzsvērt I. Kozakevičas paveikto Latvijas un Polijas savstarpējo attiecību stiprināšanā. Plāksne pielikta pie ēkas A. Deglava un I. Kozakevičas ielas krustojumā netālu no Rīgas Itas Kozakevičas Poļu vidusskolas.

Pie pārmaiņām šajā vietā minama ne tikai piemiņas plaksne, bet arī trīs sabiedriskā transporta pieturu pārdēvēšana par Itas Kozakevičas ielu.

Pasākumā sanākušos ar dziesmām poļu un latviešu valodā priecēja Rīgas I. Kozakevičas Poļu vidusskolas meiteņu koris “Polskie Kwiaty” un bērnu koris “Echo”. Pēc tam pasākuma dalībnieki devās uz vidusskolu, kur apskatīja I. Kozakevičai veltītu izstādi un izbaudīja neformālas sarunas pie kafijas tases.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv