Pirmais Latvijas un Ukrainas kopražojuma oriģinālseriāls “Markuss”

  • Pirmais Latvijas un Ukrainas kopražojuma oriģinālseriāls “Markuss”

Publicēts: 14:27 08.10.2019 Pievieno notikumu


No 10. oktobra Latvijas skatītāju vērtējumam tiks nodots pirmais Latvijas-Ukrainas kopražojuma seriāls “Markuss”, aktieru ansamblī Latviju pārstāvot Rihardam Leperam, Agnesei Cīrulei, vienpadsmit gadus jaunajam Aleksandram Neikenam un citiem. Bērnu nolaupīšana, izmeklēšana, noziedznieku saaustas shēmas un pāri tam visam – savstarpējo attiecību līkloči un mīlestība, to visu skatītājiem sola “Markuss”. No 10. oktobra jebkurā laikā un ikvienā ierīcē seriāls būs vērojams filmu, seriālu un tiešraižu lietotnē Shortcut, kas pieejama arī Helio iTV.

Astoņu sēriju krimināldrāmas “Markuss” centrā ir skolotāja Polīna (atveido Jevgēnija Rozanova), kuras dzīvē notikusi šausminoša traģēdija. Pirms pieciem gadiem viņas mazais dēls Marks (rīdzinieks Aleksandrs Neikens) pazuda tieši no bērnudārza. Tagad, televīzijas sižetā no Rīgas viņa nejauši pamana savu dēlu, kurš nu tiek dēvēts par Markusu.  Par spīti atbildīgo iestāžu bezdarbībai, Polīna atsāk sava dēla meklēšanu, šoreiz kopā ar bijušā izlūkošanas aģentūras darbinieka Denisa Denisova (Kirils Rubcovs) palīdzību. Izmeklējot zēna pazušanu, viņi atklāj noziedzīga grupējuma darbību, un viņu ceļi aizved uz Rīgu, kur dzīvo Markuss ar saviem audžuvecākiem – Lidiju (Agnese Cīrule) un Rihardu (Rihards Lepers). Vai Markuss atpazīs savu bioloģisko māti? Vai zēnam maz ir iespēja būt laimīgam, ja viņu mīl un grib paturēt divas ģimenes? Un cik bīstama izvērtīsies noziedznieku saaustā shēma?

Riharda Lepera atveidotais tēls seriāla gaitā, ne tikai savai mīļotajai sievai, bet arī skatītājiem sagādās negaidītu rakstura pavērsienu, tomēr R.Lepers vērš uzmanību uz kādu viņam un tēlam kopīgu raksturojumu – absolūtu mīlestību pret savu ģimeni. “Savā tēlā es saliku visas emocijas no tā, kāds tēvs es gribētu būt. Viennozīmīgi ģimene man nozīmē pilnīgi visu. Ģimene – tie ir cilvēki, dēļ kuriem es varu cīnīties līdz pēdējam, dzīvot un mirt, mīlēt un baudīt, un cienīt. Par ģimeni es cīnīšos līdz pēdējam. Protams, visās ģimenēs ir gan priecīgi gan arī bēdīgi brīži. Bet atslēga uz veiksmi ir tikai kopā pārvarēt tos bēdīgos. Es runāju pēc savas pieredzes. Zinu, ka dzīvē notiek dažādi un cilvēki iet cauri dažādām problēmām, un bieži vien, tie, kas pārvar grūtības un kuriem varbūt pat iet smagāk – tie dzīvē sasniedz daudz vairāk. Jautājums ir, kā tu tiec pāri grūtībām. Katras grūtības, tās padara tevi tikai stiprāku.”


Seriālā skatītāji satiks arī citus latviešu aktierus Daini Grūbi, Vili Daudziņu, Ivaru Auziņu, Tomu Liepājnieku un Janu Herbsti. 

Oriģinālscenārija krimināldrāmu veido “Helio Media” kopā ar Ukrainas vadošo televīzijas kanālu “Ukraina”. No 10. oktobra kopražojuma seriālu skatītāji varēs vērot lietotnē Shortcut, kas pieejama arī Helio interaktīvajā televīzijā. Seriāla stāsta idejas autors ir Igors Volkovs (Игорь Волков), scenārija autori: Ļera Kolegajeva (Лера Колегаева) un Vladimirs Skiba (Владимир Скиба), režisors – Antons Azarovs (Антон Азаров).   • Pirmais Latvijas un Ukrainas kopražojuma oriģinālseriāls “Markuss”

  • Pirmais Latvijas un Ukrainas kopražojuma oriģinālseriāls “Markuss”

Kategorijas: Izklaide;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv