Pirmajā ceturksnī Rīgā salabotas bedres 17 800 m2 platībā

  • Pirmajā ceturksnī Rīgā salabotas bedres 17 800 m2 platībā

Publicēts: 13:54 12.04.2021 Pievieno notikumu

Pirmajos trīs šā gada mēnešos Rīgā salaboto bedru apjoms ir 17 813 m2, informē Rīgas domes Satiksmes departaments. 

No minētā apjoma 9 301 m2 tika laboti ar aukstā asfaltbetona tehnoloģiju, novēršot satiksmei bīstamās bedres, savukārt marta otrajā pusē, kad diennakts vidējā temperatūra nostabilizējās virs +5 grādiem, tika uzsākts masveida bedru remonts ar ierasto tehnoloģiju – karsto asfaltu. Ar karsto asfaltbetonu salaboto bedru apjoms martā sasniedza 8 512 m2.

Ziemas mēnešos un martā, kad gaisa temperatūra bija ap nulli, satiksmei bīstamās bedres pastiprināti tika labotas ar aukstā asfalta ieklāšanas tehnoloģiju. Tā ir vienīgā bedru remonta tehnoloģija, ko var izmantot neatkarīgi no laika apstākļiem, arī tad, kad gaisa temperatūra ir zem nulles. Šo darbu galvenais mērķis bija novērst satiksmei bīstamas situācijas. 

Savukārt, gaisa temperatūrai nostabilizējoties virs +5 grādiem, marta otrajā pusē tika uzsākta bedru likvidēšana ar karsto asfaltu. Šai tehnoloģijai ir ievērojami ilgāks kalpošanas laiks, kā arī tā ir apmēram 1,5 reizes lētāka nekā aukstais asfaltbetons. Jāņem vērā, ka saremontēto bedru kalpošanas laiku ietekmē vairāki faktori – laika apstākļi, satiksmes intensitāte un ielas seguma stāvoklis.

Bedru likvidēšana tiek veikta prioritārā secībā atbilstoši ielu uzturēšanas kategorijām. Tiltu, pārvadu un maģistrālo ielu segums tiek apsekots vismaz reizi nedēļā, 2. kategorijas ielas tiek apsekotas vismaz reizi 2 nedēļās, savukārt 3. kategorijas jeb rajona nozīmes ielas – vismaz reizi mēnesī. Tāpat Satiksmes departaments reaģē uz Satiksmes vadības centrā saņemtajiem iedzīvotāju paziņojumiem.

Ielu uzturēšanas normatīvi nosaka termiņus, ka pēc informācijas saņemšanas satiksmei bīstamo bedru remonts ir jāveic trīs stundu laikā. Ja tas nav iespējams uzreiz, minētajā laikā tiek izvietotas ceļa zīmes vai veikta attiecīgās vietas norobežošana līdz brīdim, kad tiek veikti remontdarbi.

Saraksti ar ielu sadalījumiem kategorijās pieejami šeit: https://www.rdsd.lv/informacija/informacija-par-ziemas-uzturesanu/ielu-uzturesanas-kategorijas

Lai operatīvi novērstu satiksmei bīstamās bedres, aicinām transportlīdzekļu vadītājus ziņot Satiksmes vadības centam, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni – 80003600.

Informāciju sagatavoja: A.Keišs Rīgas domes Satiksmes departamenta Sabiedrisko attiecību vadītājs, tālr. 28601014

Autors

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv