Rēzeknē norisinās XV Mākslinieku plenērs “Domas lidojums”

  • Rēzeknē norisinās XV Mākslinieku plenērs “Domas lidojums”

Publicēts: 15:04 26.05.2021 Pievieno notikumu

Rēzeknē zied un plaukst maijs, reibinot ar krāsām un smaržām, un, kā četrpadsmit gadus pirms tam, arī šogad jau piecpadsmito reizi šo dabas plaukumu steidzas iemūžināt mākslinieki no visas Latvijas – Rēzeknē no 24. līdz 30. maijam notiek kārtējais mākslinieku plenērs “Domas lidojums”.

Ikreiz šie skaistie plenēra laikā radītie mākslas darbi priecē rēzekniešus un pilsētas viesus Latgales Kultūrvēstures muzeja izstāžu zālēs gan personālizstādēs, gan vairāku mākslinieku kopīgajās izstādēs, un, protams, aiziet arī tālu plašajā pasaulē, nesot līdzi Rēzeknes burvīgo tēlu. Apvienojot dabas skaistumu un mākslinieku redzējumu, .

Šogad spēkā esošie ierobežojumi lieguši pulcēt māksliniekus no ārvalstīm, taču Latvijā ir pietiekami daudz augsta līmeņa mākslinieku, kas labprāt devās uz Rēzekni, lai iemūžinātu tās ainavas savās gleznās. Plenērā piedalās rēzeknieši O.Zvejsalnieks un P.Ostapcevs, mākslinieki no Daugavpils A.Petkūne un M.Bērziņa, I.Neikens un V.Lemsters no Ādažiem, Latvijas Mākslas akadēmijas studentes V.Mamajeva un A.Burlakova no Rīgas, rīdzinieki A.Neberkutins, A.Severetnikovs, V.Makavojs un N.Paksadze, kā arī J.Plivda un A.Pīzelis no Preiļiem. Nedēļas nogalē pievienosies R.Muzis no Rīgas.

Šogad, kā mēs visi zinām, apstākļi liedz mums rīkot masveida kultūras pasākumus, tostarp arī izstādes, tomēr arī šogad mūsu skaistās Rēzeknes un tās apkaimes ainavas, iemūžinātas mākslinieku gleznās, būs iespēja apskatīt jau tuvākajā laikā – no 28. līdz 30. maijam, kad mūsu pilsētā notiks Mākslas un mūzikas festivāls “Seven Hills 2021”, piedāvājot festivāla apmeklētājiem krāsu, skaņu un izjūtu daudzveidību.

Autors:

rezekne.lv

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv