Riga Autumn Cup pludmales tenisa turnīrs

Publicēts: 11:29 16.10.2015 Pievieno notikumu

Informācija medijiem

16.10.2015.

 

Nedēļas nogalē gaidāms vasarīgs laiks – norisināsies starptautisks turnīrs pludmales tenisā

Pludmales tenisa popularitāte visā pasaulē strauji aug, un arī Latvijā pēdējā gada laikā šis sporta veids starptautiskos turnīros pulcējis ievērojamu skaitu dalībnieku. Lai gan pludmales tenisa aktīvākais spēlēšanas laiks ir vasara, vien retais zina, ka ar šo sporta veidu iespējams nodarboties visu gadu. Turklāt tieši rudenī - no 17. līdz 18. oktobrim “Olimpiskajā sporta centrā” Rīgā notiks vērienīgākais šī gada pludmales tenisa starptautiskais turnīrs ITF “Riga Autumn Cup”.

Rīgas “Olimpiskā sporta centra” pludmales volejbola zāle šajā nedēļas nogalē kļūs par pludmales tenisa turnīra ITF “Riga Autumn Cup” mājvietu. Tas būs pirmais ITF ziemas sērijas starptautiskais turnīrs 2015./2016. sezonā un jau piektais starptautiskais pludmales tenisa turnīrs, kas šogad norisinās Latvijā. Turnīrs pulcēs teju 80 spēcīgus spēlētājus no tādām valstīm, kā Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Polijas, Somijas, Itālijas, kā arī Vācijas un Krievijas.

Pludmales tenisu var uzskatīt par tenisa, pludmales volejbola un skvoša apvienojumu, ietverot dažādus šo sporta veidu elementus. Pirms desmit gadiem pludmales tenisu savā paspārnē ņēma Starptautiskā Tenisa Federācija, padarot to par profesionālu sporta veidu. Ik gadu visā pasaulē notiek ap 300 starptautiski pludmales tenisa turnīri un ir plānots to iekļaut arī vasaras Olimpisko spēļu programmā. Lai spēlētu pludmales tenisu, nav jābūt īpašām priekšzināšanām, tādēļ tas ir pieejams ikvienam un to var sākt darīt jebkurā vecumā.

Pasaulē pludmales teniss strauji uzņem apgriezienus, pulcējot daudzus piekritējus gan atpūtas un veselīga dzīvesveida cienītāju vidū, gan arī tenisa zvaigžņu aprindās. Ar šo sporta veidu nodarbojas arī tādas pasaules līmeņa tenisa zvaigznes, kā Serēna Viljamsa, Viktorija Azarenko, Rafaels Nadāls, Andrē Agasi un citi. Latvijā pludmales teniss ir salīdzinoši maz pazīstams sporta veids, kurš aktīvi ir attīstījies vien pēdējā gada laikā, tomēr gan vietējos, gan starptautiskos turnīros jau pulcējot ievērojamu dalībnieku skaitu. Ar pludmales tenisu aizraujas arī vairāki Latvijas tenisisti - ITF “Riga Autumn Cup” plāno piedalīties Andis Juška, Oskars Vaskis un Irina Kuzmina.

 “Latvijā pludmales tenisa attīstībai ir visnotaļ labi priekšnoteikumi. Pateicoties mūsu pludmales volejbolistu sasniegumiem, Latvija var lepoties ar vairākiem pludmales volejbola laukumiem iekštelpās, kuri ir viegli pielāgojami pludmales tenisa vajadzībām. Tādējādi ar šo sporta veidu var nodarboties visa gada garumā. Domāju, ka laukumi iekštelpās Latvijā ir pat vairāk, nekā Austrumeiropā kopumā, tādēļ Latvijas sportistiem ir liels potenciāls kļūt vērā ņemamiem pasaules rangā. Jau šobrīd varam uzteikt junioru divīziju, kas pasaules čempionātā ierindojas 4. vietā,” par pludmales tenisu Latvijā stāsta Marina Trefilova, Latvijas Pludmales tenisa savienības prezidente.

17. oktobrī visas dienas garumā Latvijas pludmales tenisa spēlētāji aizvadīs spraigas un sarežģītas sacensības pret spēlētājiem, kuri pasaules reitingā atrodas pirmajā simtniekā. Savukārt 18. oktobrī jau no plkst. 11:00 ITF “Riga Autumn Cup” ietvaros notiks vairākas paraugspēles, meistarklases un bezmaksas treniņi bērniem, kurās piedalīsies gan Latvijas pludmales tenisa skolas treneri Rolands Rembergs un Oskars Vaskis, gan pirmā simtnieka spēlētāji pasaules rangā – Staņislavs Zaičenko, Jūlija Čubarova, Ludmila Nikojana u.c. Savukārt dienu pirms sacensību sākuma - piektdien 16. oktobrī plkst. 11:00 ikviens interesents ir aicināts uz treniņu pasaules 14. raketes Ņikitas Burmakina vadībā.

“Pēdējos gados tenisa popularitāte Latvijā ir strauji augusi, un arvien vairāk cilvēku sāk nodarboties arī ar pludmales tenisu. Ir lieliski, ka pludmales tenisa interesentiem Latvijā ir šāds piedāvājums, kāds gaidāms nedēļas nogalē “Riga Autumn Cup” ietvaros - gan augsta līmeņa sacensības, gan pieejami treniņi kopā ar pasaules līmeņa spēlētājiem. Šis sporta veids ir iemīļots ‘lielā’ tenisa spēlētāju vidū, un savas vienkāršības dēļ ir arī viegli pieejams ikvienam spēlēt gribētājam gan kā izklaide, gan arī kā pirmais solis, lai iemācītos spēlēt tenisu,” savdabīgo sporta veidu komentē Latvijas Tenisa Savienības ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.


 

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv