Rīgā norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību 27. un 28.posms.

Publicēts: 13:01 25.05.2015 Pievieno notikumu

Noslēgušās Rīgas pilsētas un Rīgas reģiona CSDD jauno velosipēdistu sacensības


2015.gada 22.maijā, Rīgā norisinājās CSDD „Jauno satiksmes dalībnieku forums” pirmās kārtas sacensību 27. un 28.posms, kurā par uzvaru cīnījās jaunie velosipēdisti no Rīgas pilsētas un no Rīgas reģiona skolām.

Šajās sacensībās Rīgas reģionu pārstāvēja 12 komandas, savukārt Rīgas pilsētu viena. Kopvērtējumā 865 punktus un tiesības startēt Latvijas finālā izcīnīja komanda „Baložu vidusskola I”: Jānis Stepanovs, Kristaps Cīrulis, Rainers Grass, Anete Katrīna Breikša, Sanija Klaka, Ulrika Garisone; skolotāji – Andris Žilko un Lauma Žilko. Jāatzīmē, ka šī komanda ieguvusi visvairāk punktu ne tikai šajās sacensībās, bet arī līdz šim notikušajās 2015.gada sacensībās „Jauno satiksmes dalībnieku forums”.

Savukārt Rīgas pilsētu Latvijas finālsacensībās pārstāvēs Rīgas Centra humanitārā vidusskolas „B” komanda: Pēteris Jurģis Lējējs, Mārtiņš Pumpurs, Toms Ustups, Laura Belohvoščika, Luīze Macijauska, Paula Pērkone; skolotājas – Līga Spuriņa un Inga Fokrote.   

Skolēni sacensībās apliecināja savas teorētiskās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem, pirmās palīdzības sniegšanu, velosipēda tehnisko uzbūvi, kā arī viņiem bija jāveic braucieni divās trasēs.   

Kopējie rezultāti – Rīgas pilsēta:

 • 1.vieta: komandai „B” no Rīgas Centra humanitārā vidusskolas, 338 punkti.


Kopējie rezultāti – Rīgas reģions:

 • 1.vieta: komandai „Baložu vidusskola” no Baložu vidusskolas, 865 punkti;

 • 2.vieta: komandai „Baložu vidusskola II” no Baložu vidusskolas, 725 punkti;

 • 3.vieta: komandai „Ādaži – 5e” no Ādažu vidusskolas, 499 punkti;

 • 4.vieta: komandai „Ādaži – 5b4d” no Ādažu vidusskolas, 471 punkts;

 • 5.vieta: komandai „Ādaži – 4d” no Ādažu vidusskolas, 447 punkti;

 • 6.vieta: komandai „Ašie, brašie Ropažnieki” no Ropažu vidusskolas, 423 punkti;

 • 7.vieta: komandai „Ādaži – 5ceg” no Ādažu vidusskolas, 388 punkti;

 • 8.vieta: komandai „Ādaži – 5d” no Ādažu vidusskolas, 365 punkti;

 • 9.vieta: komandai „Ādaži – 5ac” no Ādažu vidusskolas, 361 punkts;

 • 10.vieta: komandai „Kustīgie Lustīgie” no Zvejniekciema vidusskolas, 343 punkti;

 • 11.vieta: komandai „Ādaži – 4a” no Ādažu vidusskolas, 319 punkti;

 • 12.vieta: komandai „Ādaži – R” no Ādažu vidusskolas, 316 punkti.


Sacensības „Jauno satiksmes dalībnieku forums” CSDD visā Latvijā rīko jau 22.gadu, lai ieinteresētu jaunos satiksmes dalībniekus par satiksmes drošību un lai veicinātu drošību uz ceļiem. Sacensības, kā ierasts, notiek trijās kārtās, pirmās no tām dažādos Latvijas reģionos no 10.aprīļa līdz pat 27.maijam. Pieteikšanās nākamajām pirmās kārtas sacensībām un norises grafiks atrodams CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.


Tuvākie mači paredzēti:

 • pirmdien, 25.maijā, pulksten 11.00, Rēzeknes 5.vidusskolā, aicinātas piedalīties komandas no Rēzeknes pilsētas, kā arī no Viļānu un Rēzeknes novadu skolām;

 • otrdien, 26.maijā, pulksten 11.00, Ludzas atpūtas parkā, aicinātas piedalīties komandas no Kārsavas, Ludzas, Zilupes un Ciblas novadu skolām;

 • trešdien, 27.maijā, pulksten 11.00, Gulbenes pilsētas stadionā, aicinātas piedalīties komandas no Gulbenes novada skolām.


„Jauno satiksmes dalībnieku foruma 2015” otrā kārta – Latvijas fināls paredzēts no 5.-6.jūnijam un tajās piedalīsies komandas, kuras ieguvušas augstāko novērtējumu sava reģiona pirmās kārtas sacensībās. Savukārt trešā kārta jeb Eiropas Jauno satiksmes dalībnieku sacensības notiks Austrijā, Vīnē, no 3.-6.septembrim, kurās piedalīsies Latvijas fināla uzvarētājkomanda.

Lai kļūtu par sacensību dalībniekiem, skolēniem jābūt dzimušiem 2003.-2005.gadā, jāizveido komanda, kurā ir seši cilvēki – trīs meitenes un trīs puiši, jāizdomā komandas nosaukums un mājaslapā http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi jāaizpilda elektroniskā pieteikuma anketa. Komandas dalībai sacensībās jābūt saskaņotai ar skolotāju vai citu pieaugušo un uz sacensībām ir jābūt līdzi parakstītam skolas apstiprinājumam par konkrētās komandas un skolēnu dalību Jauno satiksmes dalībnieku forumā. Katru komandu uz sacensībām pavada viens vai divi pieaugušie – skolotāji vai vecāki.

Sīkāka informācija par pasākumu CSDD satiksmes drošības portālā bērniem un jauniešiem: http://www.berniem.csdd.lv/index.php/satiksmes-drosiba/reg/konkursi.

Jauno satiksmes dalībnieku forumu organizē CSDD, sacensību satura izstrādē CSDD sadarbojas ar Valsts izglītības satura centru, kas vairāku gadu garumā ir CSDD izglītības projektu partneris. Sacensības realizē biedrība „Par stipru Latviju”, tās tiek finansētas no OCTA līdzekļiem, bet atbalsta – Latvijas Automoto biedrība un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.


Informāciju sagatavoja:

Elīna Gārbena

E-pasts: elina@stipriem.lv

Mob. tel. +371 26135134

Sīkāka informācija par pasākumu, rakstot uz e-pastu velo@parstipru.lv
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv