Spēkavīru sezonas atklāšanas sacensībās Rīgā uzvar Grahoļskis

  • Spēkavīru sezonas atklāšanas sacensībās Rīgā uzvar Grahoļskis

Publicēts: 09:54 24.05.2016 Pievieno notikumu
Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijas spēkavīri tikās “Būvniecības ABC Spēkavīru rekordu dienas” sacensībās, lai simboliski atklātu jauno sezonu. Tajās uzvaru izcīnīja Ivars Grahoļskis, aiz viņa otrajā vietā ierindojās spēkavīrs Aivars Šmaukstelis, bet pirmo reizi, startējot elites grupā, uz goda pjedestāla kāpa pērnā gada debitants Otomārs Skreija no Stelpes.

“Būvniecības ABC Spēkavīru rekordu diena” iesākās ar “Latvijas Nafta” smagās automašīnas vilkšanu. Visspēcīgākais cīņā ar šo 11,5 tonnas smago benzīnvedēju izrādījās spēkavīra Agra Kazeļņika audzēknis Aivars Šmaukstelis, 15 metrus to novelkot 13,84 sekundēs. Otru labāko rezultātu, 14,25 sekundes, uzrādīja Ivars Grahoļskis, kaut gan pats ar savu sniegumu nebija apmierināts. Trešajā vietā Otomārs Skreija (14,60 sekundes).

Cīņa turpinājās ar “Būvniecības ABC” baļķa spiešanu guļus. Šis vingrinājums ir jaunievedums spēkavīru sacensībās Latvijā, tāds tika organizēts pirmo reizi. Pirmo vietu ar 12 paceltām reizēm un jaunu nacionālo rekordu izcīnīja Aivars Šmaukstelis.

Trešā disciplīna jaunās spēkavīru sezonas ievadpasākumā bija “Gyproc” smaguma vilkšana no zemes. Jānis Ilgavižs uzvarēja šajā vingrinājumā ar deviņām paceltām reizēm, otrais labākais Ivars Grahoļskis (7 reizes), bet trešajā vietā Magnuss Vucāns (4 reizes).

Tad sekoja “Sadolin” krucifikss, kurā spēkavīriem katrā rokā sānis jātur 12,5 kilogramus smags krāsu spainis. Ar laiku 39,37 sekundes uzvarēja Ivars Grahoļskis, bet strauji viņam uz papēžiem mina jaunais un spēcīgais Otomārs Skreija, kuram līdz pirmajai
uzvarai kādā no vingrinājumiem spēkavīru elites grupā pietrūka vien 26 sekundes simtdaļas.

400 kilogramus smagās “Fibo” ķerras stumšanā atkal stiprākais izrādījās Aivars Šmaukstelis (13,09 sekundes), aiz viņa ar laiku 13,88 sekundes palika talsenieks Magnuss Vucāns, bet trešais – Ivars Grahoļskis (15,31 sekunde). 400 kilogramus smagās “Fibo” ķerras stumšanā atkal stiprākais izrādījās Aivars Šmaukstelis (13,09 sekundes), aiz viņa ar laiku 13,88 sekundes palika talsenieks Magnuss
Vucāns, bet trešais – Ivars Grahoļskis (15,31 sekunde).

“Būvniecības ABC Spēkavīru rekordu dienas” kopvērtējumā pirmo vietu ar iegūtiem 43 punktiem ieguva Ivars Grahoļskis, savukārt no viņa tikai par 2 punktiem atpalika un sudraba godalgu saņēma Aivars Šmaukstelis. Savukārt pirmo reizi uz pjedestāla kāpa pērnā gada debitants Otomārs Skreija no Stelpes. Viņam šoreiz izcīnīta trešā vieta ar 29,5 punktiem.

Nākamās spēkavīru sacensības un vienlaikus arī pirmais “Triobet Latvijas Spēkavīru čempionāta 2016” posms gaidāms 5.jūnijā Daugavpilī. 9. jūlijā Latvijas spēcīgākie atlēti pirmo reizi viesosies Viļakā, kur aizvadīs otro posmu. 15. jūlijā Krāslavā un 17. jūlijā Kuldīgā paredzētas sacensības pāros, 23. jūlijā čempionāta trešais posms Līvānos, ceturtais 6.augustā Ventspilī, 13.augustā Valmierā, 19. augustā Preiļos, bet finālsacensības notiks 17.septembrī Rīgā.

2016.gada spēkavīru sezonas galvenais partneris “RERE Grupa”. Ģenerālsponsors “Triobet”, atbalsta “Škoda”, Latvijas Nafta un “Fiskars”. Informatīvie atbalstītāji “Rīga TV24” un sportacentrs.com.

Kategorijas: Sports;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv