The Red Jackets krāšņi prezentē noslēdzošo “Treasures of Latvia” triloģijas grāmatu par pašmāju eksporta izcilniekiem

  • The Red Jackets krāšņi prezentē noslēdzošo “Treasures of Latvia” triloģijas grāmatu par pašmāju eksporta izcilniekiem

Publicēts: 10:25 23.11.2018 Pievieno notikumu

Aizvadītās nedēļas izskaņā viesnīcā Radisson Blu Latvija norisinājās eksporta atbalsta kustības The Red Jackets izdotās “Treasures of Latvia — Outstanding Export Brands and Inspiring places” grāmatas prezentācija. Jaunajā grāmatā apkopoti stāsti par 30 daudzsološākajiem pašmāju uzņēmējiem – titulu “The Red Jackets” un “Rising Stars” ieguvējiem -, un tas ir trešais un noslēdzošais grāmatu sērijas izdevums, kura uzmanības centrā ir dažādas skaistas un ievērojamas Latvijas vietas. Svinīgo grāmatas atklāšanas pasākumu apmeklēja gan uzņēmēji, kustības draugi, partneri un atbalstītāji, gan arī valsts mēroga amatpersonas un mediju pārstāvji, lai valsts svētku priekšvakarā cildinātu tos pašmāju eksporta izcilniekus, kas nes Latvijas vārdu pasaulē.

Prezentācijas ievaddaļā ar spēcinošiem iedvesmas vārdiem uzstājās kustības The Red Jackets iniciatori, aģentūras DDB partneris Andris Rubīns, uzņēmuma Gateway&Partners dibinātāja Inese Andersone un projekta vadītāja Līva Stūrmane, Kultūras ministrijas valsts sekretāres vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica, Luminor bankas vadītāja Latvijā Kerli Gabriloviča, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomists Mārtiņš Zemītis, uzņēmumu Peruza valdes loceklis Roberts Dlohi un Mintos vadītājs Mārtiņš Šulte, kā arī grāmatas “Treasures of Latvia” tekstu autors, talantīgais britu žurnālists Maiks Koljērs (Mike Collier). Vakara turpinājumā pēc svinīgajām uzrunām sekoja pasākuma neoficiālā daļa, kuras laikā viesi baudīja izmeklētas uzkodas, dzirkstošus dzērienus un muzikālos priekšnesumus, iepazīstoties ar jauno grāmatu un nododoties nesteidzīgām sarunām.


Kopš kustības The Red Jackets dibināšanas ir izdotas jau trīs "Treasures of Latvia" grāmatas, kuru mērķis ir radīt un apkopot iedvesmojošu stāstu par Latviju un mūsu eksporta izcilniekiem, kas ir spējuši sevi veiksmīgi pierādīt ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Jaunākajā grāmatā pārstāvēti visdažādāko nozaru uzņēmumi — no loģistikas, finanšu un personālvadības programmatūrām, drukas pakalpojumiem, izglītības iestādēm un pārtikas rūpniecības līdz IT pakalpojumiem, būvniecībai, mēbeļu ražošanai un modes izstrādājumiem. To vidū ir D8 Corporation, EKJU, ELKO Group, Krassky, Kreiss, Latraps, Latvijas piens, LG Optics, Nordtext, Peruza, Pharmidea, Printful, Skonto Prefab, Tenapors, TestDevLab, TROLL, Biznesa Augstskola Turība, TWINO, Latvijas Universitāte, X Infotech, Anatomy Next, Art Fairs Service, CakeHR, Edurio, Ette Tete, Mintos, Nordigen, One Wolf, PlayGeneering Systems un Sonarworks.

Astoņu aktīvu mēnešu garumā grāmatas tekstu autors Maiks Koljērs devās apciemot visus 30 eksporta izcilniekus, katru stāstu radot tieši viņiem īpašā Latvijas pilsētā vai apdzīvotā vietā un papildinot to ar gleznainām ainavu fotogrāfijām. Ikviens grāmatā iekļautais stāsts radīts dokumentālā dienasgrāmatas stilā, ietverot konkrētās sarunas dienas datumu, laika apstākļus, koordinātes, kā arī autora gūtos iespaidus. Liela daļa no uzņēmumiem jau šobrīd var lepoties ar starptautiskiem panākumiem, savukārt citi ir vēl tikai sava ceļa sākumā, taču tos visus vieno liela neatlaidība, ticība sev un skaidra vīzija par to, kas ir veiksmīga Latvijas zīmola pamatā.

 

“Latvijas ir tik liela, cik lielas ir mūsu ambīcijas un cik drosmīgi mēs tās spējam realizēt. Mums tikai vajag sākt darīt un vienam otru mazliet iedrošināt. Noslēdzošās “Treasures of Latvia” grāmatas tapšanas laikā Maiks Koljērs pie mums atnāca ar ideju, ka šī nebūs kārtējā korporatīvā grāmata; tās stāsti būs īsti, personīgi un ļoti cilvēcīgi, un, lai arī sākotnēji mēs nebijām līdz galam droši par šādu konceptu, šobrīd varam patiesi lepoties, ka esam spējuši atrast zelta vidusceļu starp informatīvu biznesa grāmatu un aizraujošu iedvesmas stāstu apkopojumu, ar ko nest Latvijas arī tālu aiz tās robežām,” komentē The Red Jackets dibinātājs Andris Rubīns.


The Red Jackets ir Latvijas eksportējošo uzņēmumu atbalsta kustība, kuras mērķis ir radīt vienotu, uzrunājošu un visā pasaulē skaidri saprotamu stāstu par Latviju kā izcelsmes valsti, izceļot tās vērtības, stiprās puses un atšķirības iezīmes, kā arī iedrošinot ikvienu uzņēmēju neapstāties pie sasniegtā un domāt globāli. Kopš 2013. gada par godu Latvijas simtgadei kustība ir apkopojusi 100 izcilākos eksporta zīmolus un izdevusi trīs “Treasures of Latvia” grāmatas. Latvijas labāko eksporta zīmolu titulu “The Red Jackets” ir saņēmuši 70 Latvijas uzņēmumi, bet “The Rising Stars” jeb uzlecošo eksporta zvaigžņu titulu — 30 uzņēmumi. Iepriekšējās divas “Treasures of Latvia” sērijas grāmatas tika izdotas 2014. un 2016. gadā, secīgi papildinot viena otru.

Grāmata “Treasures of Latvia — Outstanding Export Brands and Inspiring Talents” ir izdota angļu valodā, un tā sākot no 22. novembra būs pieejama “Jānis Roze” grāmatnīcās visā Latvijā. Grāmatas dizaina autori ir Jānis Birznieks un Karīna Papanova, fotogrāfs – Māris Ločmelis. Kustību un grāmatas tapšanu atbalstījuši: Luminor, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, BDO Law, Eco Baltia, ALTUM, Gateway&Partners, kā arī uzņēmumi Antalis, Mintos, Peruza, Krassky, Skonto Prefab un Nordtext. Informācija par izcilākajiem Latvijas eksporta uzņēmumiem apkopota mājas lapā http://www.treasuresoflatvia.com/

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv