Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tiksies ar ārvalstu vēstniekiem

  • Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tiksies ar ārvalstu vēstniekiem

Publicēts: 16:55 08.02.2024 Pievieno notikumu

 

Komunikācijas departaments, tālr. 67036738, 67036920, 67036861

 

INFORMĀCIJA PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻIEM

 

08.02.2024.

Tieslietu ministre ar ārvalstu vēstniekiem Latvijā diskutē par valdības prioritātēm tieslietu jomā un nolaupīto Ukrainas bērnu atgriešanu ģimenēs

            Ceturtdien, 8. februārī, tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere tikās ar 30 Latvijā rezidējošiem ārvalstu vēstniekiem, lai informētu par tieslietu nozares aktualitātēm.

Ikgadējā diskusijā ar vēstniekiem tika apspriesti jautājumi par iespējām demokrātiskām valstīm vienoties par Krievijas saukšanu pie atbildības par kara noziegumiem, kas palīdzētu arī ātrākai Krievijas nolaupīto bērnu atgriešanai Ukrainā. Ministre aicināja vēstniekus aktualizēt Krievijas nolaupīto ukraiņu bērnu atgriešanas jautājumu savu valstu valdībās un meklēt atbalstu politiskiem un tiesiskiem risinājumiem, lai palīdzētu Ukrainai atkal apvienot ģimenes.

Vienlaikus ministre informēja vēstniekus par jaunāko informāciju par bijušā “Maskavas nama” nodošanu valsts īpašumā, lai pēc tam to pārdotu izsolē un līdzekļus novirzītu Ukrainas atbalstam.

Tāpat saistībā ar sankciju pastiprināšanu pret agresorvalstīm ministre ar vēstniekiem apsprieda Latvijas iniciatīvu aizliegt graudu importu no Krievijas un Baltkrievijas.

Diskusijā ar vēstniekiem tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere informēja arī par jaunāko informāciju par iniciatīvām, kuru mērķis ir mazināt vardarbību pret sievietēm, kā arī par progresu partnerības institūta ieviešanā. Tika uzsvērta valdības prioritāte cīnīties pret korupciju un ēnu ekonomiku.

Tikšanās notika Muzeju krātuvē, Rīgā, Pulka ielā 8, kur vēstnieki tika iepazīstināti ar Rakstniecības un mūzikas muzeja skaņu ierakstu izstādi “SAN”.

 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv