Vidusskolēnus aicina piedalīties atmiņu klažu konkursā ar vērtīgām balvām

  • Vidusskolēnus aicina piedalīties atmiņu klažu konkursā ar vērtīgām balvām

Publicēts: 16:17 27.10.2017 Pievieno notikumu

Filmu specefektu darbnīca ar Holivudas analogo specefektu meistaru, leģendārā mūzikas festivāla Coachella radošo direktoru Polu Klementi un radioamatierisma darbnīca ar diriģentu Normundu Šnē – šādas balvas izstādes "TEV IR PIENĀKUŠAS 1243 ZIŅAS. Dzīve pirms interneta. Pēdējā paaudze" veidotāji sarūpējuši īpašam vidusskolēnu konkursam.

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs šī gada decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā atklās izstādi, kas vēstīs par neseno pagātni, kad sevis paša un citu meklējumi notika analogā, nevis digitālā vidē. Tam sagatavota izglītības programma vidusskolēniem un viņu skolotājiem.

Pirmdien, 6. novembrī izstādes kuratori aicina skolotājus uz semināru par izstādes ekspozīciju, izglītības programmas iespējām, tostarp atmiņu klažu radošo darbu konkursu vidusskolas klasēm.

Konkursā “Atmiņu klade”, kura žūrijā būs JRT aktrise Guna Zariņa, mākslinieks Kristiāns Brekte, diriģents Normunds Šnē, dzejniece Inga Gaile, izstādes veidotāji aicina vidusskolas klases kopīgi radīt savu atmiņu kladi un piedalīties konkursā. Klases, kas izcīnīs uzvaru, saņems iespēju piedalīties īpašās meistardarbnīcās.

Filmu specefektu darbnīca kopā ar Holivudas analogo specefektu meistaru un leģendārā mūzikas festivāla Coachella mākslinieciskais direktors Polu Klementi iepazīstinās ar paņēmieniem, ko izmanto, lai uz ekrāna ticami parādītu neticamus notikumus. Kā nofilmēt “Titānika” grimšanu, autobusa katastrofu vai lidojošu supervaroni? Vai visu iespējams paveikt tikai ar datoru vai talkā jāņem citi viltīgi triki? Darbnīcā uzvarētāju klases būvēs modeļus, filmēs, gaismos un montēs. Pols Klemente (Paul Clemente) ir pieredzējis Holivudas specefektu meistars, kas piedalījies tādu filmu kā "Titāniks", "Matrix", "X Men" u.c. veidošanā.

Savukārt radioamatierisma darbnīcā ar orķestra „Simfonietta Rīga” diriģentu un pasaules čempionu radioamatierismā Normundu Šnē, uz muzeja jumta uzliekot antenu, būs iespēja sacensties kodētu ziņu sūtīšanā. Radioamatierisms ir viens no veidiem, kā cilvēki varēja sazināties ar visu pasauli laikā, kad interneta vēl nebija. Saziņā tika izmantota Morzes ābece, bet radio sakaru kvalitāte bija atkarīga no daudzām nejaušībām, ieskaitot laikapstākļus.

Pārējās vidusskolēnu izglītības aktivitātes izstādes ietvaros, kā arī dalības noteikumi atrodami šajā materiālā ejuz.lv/vidusskoleniem

Par izstādi plašāk lasiet ejuz.lv/1243zina

Izstādes galvenie atbalstītāji ir ABLV Charitable Foundation, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Latvijas Republikas Kultūras ministrija. Izstāde top, sadarbojoties ar Van Abes Laikmetīgās mākslas muzeju Eindhovenā un  LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtu.

Par Latvijas Laikmetīgās mākslas centru

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, starptautisku un nacionāla mēroga mākslas notikumu kurators un producents, ir lielākā Latvijas laikmetīgās mākslas institūcija. Kopš 1993. gada tas pēta un veido laikmetīgās mākslas procesus Latvijā un starptautiski, lai provocētu kritisku refleksiju par mūsdienu sabiedrības jautājumiem. Starp LLMC pazīšanās zīmēm ir vērienīgākais ikgadējais laikmetīgās mākslas notikums Latvijā SURVIVL KIT, laikmetīgās mākslas izstādes Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Hardija Lediņa gads un Latvijas pārstāvniecība tādos starptautiskos notikumos kā Kochi-Muziris biennāle, Venēcijas mākslas biennāle, Sanpaulu biennāle, Manifesta, Raumas laikmetīgās mākslas biennāle u.c. LLMC uztur vienīgo Latvijas laikmetīgās mākslas arhīvu.

  • Vidusskolēnus aicina piedalīties atmiņu klažu konkursā ar vērtīgām balvām

  • Vidusskolēnus aicina piedalīties atmiņu klažu konkursā ar vērtīgām balvām

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv