Viens

  • Viens

Publicēts: 13:08 25.10.2023 Pievieno notikumu

No 2023. gada 7. oktobra līdz 2024. gada pavasarim Raiņa un Aspazijas mājā (Rīga, Baznīcas iela 30) un Ojāra Vācieša muzejā (Rīga, Ojāra Vācieša iela 19) skatāma izstāde “Viens”, kas vēsta par abu dzejnieku līdzībām un saskares punktiem.

“Ja Rainim būtu izdevies nodzīvot kaut vai 100 no paša iecerētajiem trīssimt gadiem, tad viņiem ar Ojāru Vācieti droši vien būtu iznācis tikties. Taču Rainis nomira 1929. gadā, bet Ojārs Vācietis piedzima 1933. gadā. Viņi bija lieli dzejnieki un sarežģītas personības, kuru spēkos bija ietekmēt gan literatūru, gan laiku,” stāsta viena no izstādes veidotājām, Raiņa un Aspazijas mājas speciāliste Solvita Lapiņa.

Pa vidu starp Raiņa 158. un Vācieša 90. dzimšanas dienu abu dzejnieku muzejos radīta izstāde “Viens”, kas stāsta gan par abu dzejnieku vientulības sajūtu, gan viņu attiecībām ar varu, izaicinājumiem un dzīvesbiedrēm. Katrā muzejā izstāde caur šīm tēmām vēsta tikai par vienu personību: Raiņa un Aspazijas mājā – par Raini, Ojāra Vācieša muzejā – par Vācieti. Tomēr tikai apmeklējot abas izstādes daļas, var izprast, cik daudz līdzību abiem bijis.

Abu muzeju memoriālās vides papildina līdz šim mazāk eksponēti priekšmeti, bet Jēkaba Nīmaņa skaņu gleznas “rāda” Raiņa un Vācieša dzeju aktieru Jāņa Kroņa un Ivara Krasta izpildījumā.

 

Lai aplūkotu izstādes abos muzejos, piedāvājam komplekso 24 stundu biļeti divu muzeju apmeklējumam. Tās cena pieaugušajiem: 3,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.

 

Izstādes veidotāji: Raiņa un Aspazijas mājas un Ojāra Vācieša muzeja speciālisti; mākslinieki: Liene Pavlovska, Artis Tauriņš; komponists: Jēkabs Nīmanis.

Izstāde tapusi ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Kategorijas: Kultūra;
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv