Zemes stunda 2024

  • Zemes stunda 2024

Publicēts: 11:13 29.02.2024 Pievieno notikumu
Šogad Zemes stunda notiks 23. martā 20.30. Tas ir brīdis, kad cilvēki visā pasaulē simboliski izslēdz gaismas uz vienu stundu, lai kopā radītu retu vienotības brīdi, kas apvieno pasauli, izgaismojot dabas izzušanas un klimata krīzi globālā mērogā un iedvesmojot arī citus rīkoties un iestāties par steidzamām pārmaiņām.

Pirmo reizi Zemes stunda norisinājās 2007. gadā, kad Sidnejā vairāk nekā 2,2 miljoni iedzīvotāju un 2000 uzņēmumu uz stundu izslēdza apgaismojumu. Šobrīd Zemes stundu atzīmē visā pasaulē, paužot atbalstu klimata pārmaiņu mazināšanai. Piedalās arī Latvija. Katru gadu šajā stundā tumsā ieslīgst daļa mitekļu, turklāt apgaismojumu izslēdz vai samazina arī Rīgas pilij, Brīvības piemineklim, Vanšu un Dzelzceļa tiltiem, Melngalvju namam u.c. sabiedriskajām ēkām.

Zemes stundā gaismu izslēdz gan cilvēku mājokļos, gan sabiedriskās vietās, pievēršot sabiedrības uzmanību. Jo vairāki no mums pievienosies šai stundai, jo drīzāk mēs aptversim, ka mūsu pasaule ir jāsargā, ka sugu masveida izmiršana un dažādas katastrofas, kas arvien biežāk piemeklē pasauli, liek steidzami rīkoties. Šī viena stunda ir simboliska, bet mēs katrs varam iesaistīties planētas glābšanā, mainot paradumus un dzīvojot dabai draudzīgi savu iespēju robežās. Ja katrs tā rīkotos, mēs atklātu, ka šāda rīcība nebūt nav grūta.

 

 

 

 

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv