819 minūtes dejas mākslas | Rīgas svētki 2020

16.08.2020 10:00 līdz 16.08.2020 23:00 Pievieno pasākumu
Šogad Rīgu dzimšanas dienā vēlas sveikt arī laikmetīgās dejas kopiena. Rīgas svētku ietvaros, apvienojot līdz 40 profesionālu mākslinieku solo un duetu izpildījumus, kopīgi tiks radīts 13 stundu jeb 819 minūšu nepārtraukts dejas priekšnesumu, veltot to Rīgas 819. jubilejai.

Šajā laikmetīgās dejas “maratonā” piedalīsies tādi laikmetīgās dejas mākslinieki kā Agate Bankava, Alise Putniņa, Jana Jacuka, Jānis Putniņš, Karīna Albuže u.c. Mākslinieku priekšnesumus pavadīs skaņu mākslinieka-fonogrāfa Maksima Šenteļeva veidotas skaņas ainavas.

Dejas tradīcija latviešu tautai ir pazīstama un sena. Laikmetīgā deja ir mūsdienīgs veids kā paust šo ilgus gadus saglabājušos tradīciju, piemērojoties šodienas pasaulei.

Pastaiga nav tikai noietais attālums vai pieveiktie soļi. Tas ir arī kvalitatīvi pavadītais un ieguldītais laiks. Līdzīgi dejas solis nav tikai fiziski sperta kāja uz priekšu, atpakaļ, sāņus. Dejas solis ir kas daudz vairāk – tā var būt iekšēja vibrācija, izaugot un iekustinot ķermeņa augšdaļu, savērpjot rokas un muguru, līdz, sekojot inercei, tiek arī fiziski izdarīta kustība un veikts solis.

Dejas mākslas notikums aicina skaitīt laiku, nevis soļus, jo mūsu ieguldītais un pavadītais laiks, ir pats būtiskākais. Tas, ko mākslinieks un skatītājs iespēs šajās 819 minūtēs, tas cik daudz cilvēku apvienosies šajās 819 minūtēs un piepildīs tās gan ar emocijām, gan ar līdzdalību un dejas jaunradēm, radīs piesātinātu pieredzi.

Pasākuma idejas un koncepta autori – Ina Ločmele, Rūta Pūce, Agate Bankava, Agnese Bordjukova un Ramona Galkina.

Mūzikas autors/aranžētājs – Maksims Šenteļevs
  • 819 minūtes dejas mākslas | Rīgas svētki 2020

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mūkusalas iela 3

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv