Acāliju ziedēšana: Botāniskais dārzs rīko īpašu ekskursiju

10.02.2019 12:00 līdz 10.02.2019 12:00 Pievieno pasākumu

Acāliju kolekcijas ziedēšana ir viens no gaidītākajiem notikumiem Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā un ne velti – kur gan citur var noķert tādu pavasara noskaņu ziemas vidū? Atzīmējot krāšņo notikumu, svētdien, 10.februārī plkst. 12.00 notiks ekskursija gida pavadībā. Dalība ar iepriekšēju pieteikšanos.

 

Acāliju kolekcija ir viens no dārza lielākajiem lepnumiem. LU Botāniskajā dārzā aplūkojamā kolekcija ir lielākā acāliju kolekcija visā Baltijā – tajā apskatāmi 124 dažādi kultivāri. Pašreizējās kolekcijas veidošanu 1956. gadā sāka veidot profesors Rihards Kondratovičs, toreizējais LU Botāniskā dārza direktors, acāliju un savvaļas rododendru selekcionārs.

 

Kolekcijā ir pārstāvētas gan agrīnās, gan vidējās un vēlīnās šķirnes, tādēļ acāliju ziedēšana LU Botāniskajā dārzā ir baudāma no ziemas līdz pat vēlam pavasarim. Tomēr par krāšņāko acāliju ziedēšanas laiku tradicionāli tiek uzskatīti divi mēneši – februāris un marts.

 

Svētdien, 10.februārī LU Botāniskais dārzs piedāvā iespēju apvienot ziedošās kolekcijas apskati ar jaunu zināšanu apguvi, pievienojoties ekskursijai gida pavadībā. Ekskursijas maršrutā būs iekļauta arī Palmu māja un citas interesantākās botāniskā dārza ekspozīcijas. Ekskursijas dalībnieki varēs uzzināt to, kā acālijas iegūst savus nosaukumus, aplūkot acāliju krūmus, kuru vecums pārsniedz jau 60 gadus, kā arī uzzināt, kuras acāliju šķirnes ir veidotas tepat, Latvijā. Siltumnīcās redzēsim arī citronu, granātābolu un citu eksotisko augļu gatavošanos, orhideju ziedēšanu un ne tikai.


Ierobežota grupas izmēra dēļ dalībai ekskursijā jāpiesakās iepriekš. Pieteikšanās, zvanot 67450860 darba dienās no 9.00-17.00 vai arī aizpildot pieteikuma anketu, ko atradīsi šeit. Dalības maksa ekskursijā 2 EUR+ieejas biļete. Bērniem līdz 6 gadu vecumam dalība ekskursijā ir bez maksas. Aptuvenais ekskursijas ilgums 75-90 minūtes. Ekskursijas sākums 12.00. Pulcēsanās ekskursijai notiks pie kases.

  • Acāliju ziedēšana: Botāniskais dārzs rīko īpašu ekskursiju

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Latvijas Universitātes Botāniskais dārzs

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv