Apmācīs 150 jaunos programmētājus Latvijas darba tirgum

10.02.2019 10:30 līdz 10.02.2019 10:30 Pievieno pasākumu

Nodibinājums FONDS SABIEDRĪBAI uzsācis vērienīga projekta EDIBO īstenošanu, kas paredz 150 jauniešu apmācīšanu par programmētājiem un nodrošināšanu ar prakses vietām Latvijas ICT uzņēmumos.

Programmētāja profesija jau ilgstoši ir Latvijā vispieprasītāko profesiju lokā - IKT nozarē kopumā jūtams speciālistu trūkums un ir vērojamas augstākās darbinieku algas Latvijā. Eiropas projekts DIGITAL BOOTCAMPS (EDIBO) pievērsīsies jauniešu bezdarba problēmai, stiprinot jauniešu līdz 30 gadu vecumam digitālās prasmes, apmācot 150 jauniešus par programmētājiem un nodrošinot prakses vietas Latvijas IKT uzņēmumos.

Projekta ietvaros jaunieši apgūs 10 nedēļu intensīvu programmētāju kursu. Iedvesmojoties no Pasaules Bankas izstrādātās "Ātrās tehnoloģijas prasmju apmācības", šis modelis izmanto pilnīgi novatorisku pieeju, piešķirot uzņēmumiem galveno lomu un rūpīgi analizējot tirgus vajadzības, lai atvieglotu darba uzsākšanu. Mācības turpināsies uzņēmumā uz vietas – 3 mēnešu prakses laikā jaunietis apgūs tieši uzņēmuma vajadzībām atbilstošas prasmes. Pēc mācību programmas noslēguma jaunie programmētāji turpinās darbu uzņēmumā.

Visi interesenti aicināti apmeklēt informatīvu semināru par projektu EDIBO un plānotajām aktivitātēm – apmācību programmas izstrādi, saturu, norisi, jauno programmētāju pieejamību ICT uzņēmumiem. Seminārs “EDIBO – jaunas iespējas Latvijas ICT uzņēmējiem programmētāju piesaistīšanai” notiks šā gada 12.februārī ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā. Reģistrēšanās no 10:30. Dalība seminārā ir bez maksas, lūdzam pieteikties e-pastā: info@fondssabiedribai.lv.

Projekts EDIBO tiek finansēts no Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas grantu fonda jaunatnes nodarbinātībai. Projektā piedalās septiņi partneri no sešām Eiropas Savienības valstīm. Latvijā projektu īsteno nodibinājums Fonds Sabiedrībai.

  • Apmācīs 150 jaunos programmētājus Latvijas darba tirgum

Kategorijas: Cita;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Aspazijas bulvārī 28, Rīgā

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv