Elitas Patmalnieces personālizstāde “Krāsainais var būt melnbalts”.

04.05.2024 12:00 līdz 04.05.2024 17:00 Pievieno pasākumu

Ojāra Vācieša muzejs (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19) aicina 4. maijā no plkst. 12.00 viesoties muzejā, kur notiks gan Elitas Patmalnieces personālizstādes “Krāsainais var būt melnbalts” atklāšana, gan Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienas svētki muzeja dārzā.

Pulcēšana pie balti klāta galda Ojāra Vācieša muzeja jau kļuvusi par tradīciju Pārdaugavas apkaimes ļaudīm. Arī šogad muzejs aicina kopīgi svinēt Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 34. gadskārtu.

Plkst. 12.00 notiks mākslinieces Elitas Patmalnieces personālizstādes “Krāsainais var būt melnbalts” atklāšana. Izstādē būs aplūkojamas gleznas, apgleznoti trauki, eksponēti arī daži tērpi un objekts “Princese”.

“Radošas personības spilgtums padarīs pat melnbalto krāsainu un otrādi! Mākslinieces radīto tēlu melnbaltais tvērums un spilgtu krāsu gammas akordi ir mītiski un tajā pašā laikā laikmetīgi, enerģiju dodoši. Gleznu motīvos bieži sastopama ir sieviete, kuras tēls ir tuvu Elitas Patmalnieces pašportretam. Fantāzijā draiski radīti viņas iemīļoti tēli: pērtiķis, sikspārnis, leopards, čūska, balodis un citas radības, karaļkronis. Patmalnieces māksla sniedzas sirreālā pasaules ainavā, suģestējoša cilvēka acs un sirds metafora definē humānismu un empātiju.

Planētas panorāma – gleznas “Levitācija” mākslas darba varone levitē pāri pasaules metropolēm, svētais Zalktis zviln viņas matu kodaļā – tā ir mākslinieces Elitas Patmalnieces vīzijā par gravitācijas pārvarēšanu un pasaules redzēšanu,” stāsta izstādes kuratore Dace Micāne-Zālīte.

Savukārt no plkst. 13.00 līdz 15.00 Ojāra Vācieša muzejs un Pārdaugavas radošais centrs aicina piedalīties kopīgās sarunās un dziesmās pie balti klāta galda muzeja dārzā (sliktu laikapstākļu gadījumā – iekštelpās), līdzi ņemot arī savu svētku cienastu.

Tikšanās ar mākslinieci muzejā gaidāma ar Muzeju naktī 18. maijā plkst. 20.00

Ieejas pasākumā bez maksas.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

  • Elitas Patmalnieces personālizstāde “Krāsainais var būt melnbalts”.

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Rīga, Ojāra Vācieša iela 19

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv