Grupas BALOŽU PILNI PAGALMI 30 gadu jubilejas koncerts

11.05.2024 19:00 līdz 11.05.2024 22:00 Pievieno pasākumu

11. maija vakarā Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zāli pieskandinās alternatīvā mūzika. Tur grupa “Baložu pilni pagalmi” svinēs savu trīsdesmitgadi. Vairāk par lielajām svinībām gaviļnieki pastāstīja šorīt “900 sekundēs”.

Grupa “Baložu Pilni Pagalmi” tika dibināta 1994. gadā leģendārās mūzikas izdevniecības “Tornis” paspārnē. Grupas sastāvs trīsdesmit gadu laikā ir vairākkārt mainījies, bet tās nemainīgais kodols ir mūzikas un tekstu autors Māris Šverns. Pēdējos 14 gadus apvienību veido Māris Šverns (balss, ģitāra), Klāvs Lauls (basģitāra un citi instrumenti) un Uldis Gedra (bungas).

 

Par “Baložiem” mūzikas apskatnieki ir rakstījuši daudzus labus vārdus. “Māris Šverns ar “Baložiem” raksta lieliskas dziesmas, kurām daudzi uzliek underground un indie zīmogu. Taču šim dziesmām ir dvēsele, kas mūsdienu latviešu mūzikā ir retums.” Kāds cits citāts: “Latvijas neatkarīgās mūzikas scēnas viens no stūrakmeņiem jau kopš 1994. gada ir muzikālā apvienība “Baložu pilni pagalmi”, kuru pilntiesīgi var dēvēt par latviešu underground kulta grupu. “Baložu pilni pagalmi” ir fenomens, kas nepārtraukti eksperimentē – pārvarot klišejiskās sajūtas par mūzikas pareizumu, mūziķi rada ļoti atklātas melodijas, kas runā par dzīvi mums apkārt un ļauj pietuvoties tai dīvainajai katarsei, ko var notvert tikai agrā rīta stundā, pēc nakts, kas pavadīta domubiedru vidū.”


30 gadu laikā grupa izdevusi trīspadsmit albumus, no kuriem pēdējo “Nē! Zināms iemesls” – pērnā gada jūnijā. Albumā iekļauti arī turku dzejnieka Nāzima Hikmeta Rana teksti Pētera Brūvera atdzejojumā no 1988. gadā Rīgā izdotās turku mūsdienu dzejas izlases “Baložu pilni pagalmi”.

  • Grupas BALOŽU PILNI PAGALMI 30 gadu jubilejas koncerts

Kategorijas: Koncerti;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Mežaparka Lielā estrāde, Kokaru zāle

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv