Izstāde “Ne-lietas”

28.01.2023 10:00 līdz 26.03.2023 10:00 Pievieno pasākumu

No 2023. gada 28. janvāra līdz 26. martam notiks izstāde “Ne-lietas”, kas pirmo reizi apvieno mākslinieka un dizainera Jāņa Straupes pēdējo divdesmit gadu radošos darbus, kā arī atklāj jaunās ieceres – vērienīgus skulpturālus un kinētiskus objektus.

Jāņa Straupes personālizstāde “Ne-lietas” izgaismo neseno laikposmu Latvijas dizaina vēsturē, piedāvājot skatītājiem iepazīt vienu no visnepieradinātākajiem autoriem, kurš vēl padomju režīma strikto stilistisko nodalījumu vides ietvaros centās strādāt starpdisciplināri, pierādot, ka koktēlniecība jeb koks kā izejmateriāls spēj būt pārsteidzošs un mūsdienīgs. Jānis Straupe turpina aktīvi darboties eksperimentālajā dizainā un mākslā un līdz ar jauno ilgtspējas paradigmu ir kļuvis īpaši aktuāls šodienas kontekstā. 

“Visu procesa laiku no idejas līdz realizācijai pavadu nepārtrauktās šaubās, ko vēl varētu uzlabot. Savas sajūtas esmu izpaudis dažādos it kā savstarpēji nesaistītos objektos, un tomēr dīvainā kārtā tie veido vienu veselumu. Jaunāko darbu izstādē vēlējos radīt nedaudz ačgārnu iespaidu – kā “Alisē Brīnumzemē”, jo ikviena lieta satur sevī arī pretstatu, kas piešķir jēgu. Viss atrodas pastāvīgā kustībā un miera stāvoklis ir iluzors,” stāsta mākslinieks Jānis Straupe.

 

Izstāde “Ne-lietas” notiek:

28.01.23-26.03.23 (Visu dienu)

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu ielā 10

Izstāde “Ne-lietas” biļetes cena:

EUR 2.00 - EUR 7.00

  • Izstāde “Ne-lietas”

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu ielā 10

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv