Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā tiks atklāta unikāla Borhu dzimtai veltīta izstāde

18.05.2016 15:00 līdz 18.05.2016 00:00 Pievieno pasākumu
Šī gada 18. maijā plkst. 15.00 Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja ekspozīciju zālē Raiņa bulvārī 28, 1.stāvā notiks izstādes „Borhu dzimtas atspulgi" atklāšana

Preiļu vēsture aptuveni 500 gadus bija saistīta ar seno muižnieku Borhu dzimtu, kuras atstātais kultūras mantojums parkā interesē gan pilsētas iedzīvotājus, gan viesus. Līdz šim Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeja apmeklētajiem nav bijusi iespēja redzēt, kā izskatījās slavenie muižas īpašnieki, un uzzināt vairāk par viņu ģimenes dzīvi un likteņiem varēja vien fragmentāros aprakstos. Arī par to, kāds ir bijis muižnieku raksturs, mēs varējām spriest tikai no dažām muižas kalpu radītām leģendām. Divi laikmeti – četras Borhu paaudzes, kuras atspoguļotas Latvijā pirmo reizi eksponētās šīs dzimtas pārstāvju portretu reprodukcijās un fotogrāfijās, izstādes apmeklētājam atklās 18. - 19. gs. mijas mākslas pasaules redzējumu, Latgales poļu muižnieku kultūras vērtības, kā arī jaunus faktus par Preiļu muižas īpašnieku dzīvi. Izstādē varēs aplūkot arī unikālo Maltas Ordeņa komandora tērpa fragmentu, kurš piederējis grāfam Jozefam Henriham Borham. Izstāde veidota, sadarbojoties ar vairākiem Polijas vēstures un mākslas muzejiem, Lietuvas nacionālo bibliotēku, Latvijas Valsts vēstures arhīvu, Ukrainas V. Stefaņuka akadēmisko bibliotēku Ļvovā un Borhu dzimtas pētnieku Igoru Kolosovu.

Pasākuma laikā apmeklētājiem tiks prezentēta arī jaunā Preiļu parka tūrisma audiogida mobilā aplikācija, kas ir sagatavota angļu valodā un būs pieejama visiem Preiļu pilsētas viesiem, kas vēlēsies izbaudīt nesteidzīgu pastaigu pilsētas parkā un uzzināt vairāk par tā vēsturi un noslēpumiem.
  • Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejā tiks atklāta unikāla Borhu dzimtai veltīta izstāde

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Raiņa bulvāris 28, 1.stāvs, Preiļi, Latvija

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv