Sarunu vakars ar Māru Zālīti

17.04.2024 18:00 līdz 17.04.2024 20:00 Pievieno pasākumu

Ojāra Vācieša muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19) 17. aprīlī plkst. 18.00 notiks saruna ar dzejnieci, dramaturģi, sabiedrisku darbinieci Māru Zālīti, kas aizsāks pasākumu ciklu “Ojāra Vācieša prēmijas laureāti”.

Ojāra Vācieša dzejas prēmija dibināta 1984. gadā, kad Rīgas rajona agrofirma “Ādaži” reizi piecos gados piešķīra balvu dzejā, bērnu dzejā un par ieguldījumu latviešu dzejas atdzejošanā un popularizēšanu citās valodās. Kopš 2003. gada Ādažu un Carnikavas pašvaldība sadarbībā ar O. Vācieša muzeju ik gadu piešķir literāru prēmiju spilgtam dzejoļu krājumam.

Māra Zālīte saņēmusi Ojāra Vācieša dzejas prēmiju 1988. gadā. Par šo dienu viņa stāsta: “Ojāra Vācieša literārās prēmijas pasniegšanas ceremonija notika 1988. gada 11. novembrī Ādažu kultūras namā. Šis datums bija ļoti zīmīgs arī ar to, ka tajā vakarā Svētā Gara tornī tika pacelts Latvijas karogs.’’

Sarunā ar muzeja vadītāju Ievu Ķīsi dzejniece dalīsies atmiņās par nozīmīgiem pieturpunktiem savā dzīvē un radošajā biogrāfijā.

Māras Zālītes radošais devums ir bagāts – dzeja un dramaturģija, proza un dziesmu vārdi, esejas un pētījumi par tautu un valodu, par tās nesējiem. “Dzejniece ir mīlēta, pielūgta, gaidīta, bet savulaik arī cenzēta un aizliegta. Tomēr darbīga un nenogurstoša,” par Zālīti stāsta Ieva Ķīse.

Par bagāto literāro devumu – dzeju, dramaturģiju, prozu –, par aktīvo sabiedrisko darbību Māra Zālīte ir augstu novērtēta, viņa saņēmusi vairākas literāras prēmijas un 1995. gadā apbalvota ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Saruna ar Māru Zālīti aizsāk pasākumu ciklu “Ojāra Vācieša prēmijas laureāti”. Šajā un nākamajā muzeja sezonā muzejā viesos gaidāms Jānis Rokpelnis, Anna Auziņa, Henriks Eliass Zēgners, Linda Mence (Gabarajeva).

 Ieejas maksa: 2,00 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem: 1,50 eiro.

  • Sarunu vakars ar Māru Zālīti

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Rīga, Ojāra Vācieša iela 19

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv