Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Rīgas Doms

01.07.2015 19:00 līdz 31.05.2015 19:00 Pievieno pasākumu

Četrpadsmit koncertos jūlija mēnesī Rīgas Domā muzicēs ne tikai latviešu ērģelnieki, bet arī viesi no Vācijas, Beļģijas, Nīderlandes un Austrijas. Katrā koncertā būs iespēja iepazīt divu dalībvalstu mūziku, ko, lielākoties, atskaņos atšķirīgi ērģelnieki, taču būs arī solo vakari, kuros vārds tiks dots festivāla ārvalstu viesiem. Tālivaldis Deksnis ar latviešu mūziku 1. jūlijā atklās šo krāšņo parādi un Ilze Reine kā arī Jānis Pelše, atskaņojot mūziku no Polijas un Luksemburgas, 31. jūlija vakarā noslēgs festivālu, ik pārdienas pārsteidzot ar lielākoties Latvijā līdz šim nedzirdētu ērģeļmūziku.

Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Rīgas Doms notiek ik vasaru kopš 1988. gada. Goda vietā būs gan pašas ērģeles un ērģelnieki, gan saskanīgs, harmonisks ērģeļu apvienojums ar citiem instrumentiem un cilvēka balsi.

Rīgas Doma ērģelēm raksturīga visaugstākās kvalitātes tehniskā un mākslinieciskā realizācija, un tās pieder pie vēlīnā romantisma ērģeļbūves mākslas augstākajiem sasniegumiem. Tās pieskaitāmas pasaules vērtīgākajām vēsturiskajām ērģelēm. Sevišķi veiksmīgi instrumenta īpašības apvienojas ar Rīgas Doma izcilo akustiku, radot neatkārtojami skaistu skanējumu. Tādēļ tās atstāj lielu iespaidu uz klausītāju, apbur daudzus cilvēkus un pievilina mūzikas mīļotājus no visas pasaules.

  • Starptautiskais ērģeļmūzikas festivāls Rīgas Doms

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Doma laukums1

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv