SVĒTKU NEKAD NAV PAR DAUDZ: RĪDZINIEKI 8 JANVĀRĪ ATZĪMĒS ŠERLOKA HOLMSA DZIMŠANAS DIENU

08.01.2017 12:30 līdz 08.01.2017 18:00 Pievieno pasākumu
Dzīvespriecīgākie un krāsainākie svētki Rīgā, kas jau kļuvuši par iemīļotu  tradīciju - Šerloka Holmsa dzimšanas diena – notiks 2017. gada 8. janvārī.
Pasaulē slavenākais pēdu dzinējs Šerloks Holmss jau sesto reizi aicina uz savas neoficiālās dzimšanas dienas svinībām. Un jau sesto reizi šajā dienā galvaspilsētas centru piepildīs īsteni džentlmeņi un lēdijas – izcilā Holmsa, viņa uzticamā drauga un kolēģa Vatsona, kā arī citu spilgtu Konana Doila darbu varoņu līdzinieki. 
Šerloka Holmsa dzimšanas diena ik gadu pulcē lielu skaitu viņa personības aizrauto, kuri, tērpušies kā šis izcilais vīrs un viņa līdzgaitnieki, dodas krāšņā gājienā un piedalās citos tematiskos pasākumos. Visus centrālos svētku pasākumus ikviens var apmeklēt par brīvu. Vienīgais nosacījums – apģērbs Artura Konana Doila darbu varoņu stilā un priecīgs noskaņojums. Jūs gaida: tējas dzeršana ar misis Hadsoni, mielošanās ar auzu biezputru no Berimora, retro fotosalons, ekskursijas pa slavenās Igora Masļeņikova filmas uzņemšanas vietām, labāk ģērbto detektīvstāstu līdzinieku konkurss, flešmobs, vakara kino seanss. Rīkotāji īpaši pateicas Rīgas Tūrisma attīstības birojam LIVE RIGA par palīdzību svētku rīkošanā. 
Svētku viesi tiek gaidīti ierodamies pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (Kr. Valdemāra 10a) no plkst. 12.30. Plkst. 13.00 sākas svētku dalībnieku gājiens cauri Rīgas centram uz Vērmanes dārza estrādi līdzās Elizabetes ielai. Šeit notiks tērpu parāde un labāk ģērbto dalībnieku apbalvošana un dažādas izklaides gan pieaugušajiem, gan bērniem: Holmsa sniegavīru celšana, gardumi no Berimora, flešmobs “Lielākais Holmsa fotouzņēmums no putna lidojuma”, aktivitātes jaunajiem detektīviem un citi notikumi. Otra svinību norises vieta ir Cafe Film kinoteātrī „Splendid palace” (Elizabetes 61). Šeit darbosies retro fotosalons “Bertillon's Photoroom”, kur svētku viesi varēs pārtapt par Holmsu un misis Hadsoni un nofotografēties. Pašā vakarā tiks demonstrēts mēmais kino ar Šerloka Holmsa piedzīvojumiem un Jazz Trio dzīvo pavadījumu.

Šerloka Holmsa dzimšanas dienas svinību programma 

12:30-13:00
Svinību dalībnieku pulcēšanās un reģistrācija gājienam uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kāpnēm (Kr. Valdemāra 10a). Labāk ģērbto dalībnieku izraudzīšana notiks sekojošās nominācijās:
 
/ LABĀKAIS HOLMSS
Nominācijai der visi diženā detektīva atveidi – no grāmatām, filmām līdz individuālām interpretācijām par tēlu. Apģērbam nav jābūt pilnībā nokomplektētam - pietiks ar detaļām, kas radīs tēla atpazīstamību.

/ LABĀKAIS PERSONĀŽS
Šajā nominācijā var pieteikties visi iemīļotās grāmatas tēlu atveidotāji. Sākot ar doktoru Vatsonu un bīstamo taču tik harismātisko profesoru Moriartiju līdz jaukajai misis Hadsonei un skaistulei Irēnai Adlerei. Starp gājiena dalībniekiem noteikti sastapsiet seru Henriju, doktoru Mortimeru, Berimoru un daudzus citus.

/ LABĀKAIS ČETRKĀJAINĀ DRAUGA TĒLS
Apakšnominācijas:
/ "Īsts džentlmenis" (jebkurš atveids no Holmsa līdz Moriartijam)
/ "Misis Hadsones suns " (jebkurš “sieviešu” suņa tēls)
/ "Labākais duets" (saimnieks un viņa suns vienotā koptēlā)

/ LABĀKAIS MAZĀ VAROŅA TĒLS
Ik gadu mūsu krāšņajā kostīmu parādē piedalās arī mazie svinību viesi, kas atveido holmsus, konsteblus un slavenā detektīva draugus, kā arī misis Hadsones mazmeitiņas. 

/ LIELISKĀKO ŪSU UN BĀRDAS ĪPAŠNIEKS
/ ELEGANTĀKAIS DŽENTLMENIS 

PIETEIKŠANĀS NOMINĀCIJĀM UN DALĪBA GĀJIENĀ IR BEZ MAKSAS

13:00-13:30
Gājiens uz svinību galveno norises vietu, kas šogad būs Vērmanes dārzs (no Elizabetes ielas puses).

13:30 – 14:30
Dalībnieku defilē uz Vērmanes dārza skatuves. Uzvarētāju noskaidrošana. Svētku programma uz Vērmanes dārza skatuves tiks atklāta ar skotu terjeru parādi Skotijas stilā, kas tiek rīkota ar dzīvnieku aizsardzības biedrības "Tutti palīdzība dzīvniekiem" atbalstu.  
14:30 – 15:00
Labāk ģērbto dalībnieku paziņošana visās nominācijās. 

14:00-16:00
“Auzu biezputra, ser” – vecās, labās Anglijas tradicionālās brokastis. Berimoru lomās iejutīsies kafejnīcas „MamKafe” vadītāji. Vieta -  Vērmanes dārza estrādes teritorija.

15:00 – 15:30
Flešmobs „ Lielākais Holmsa fotouzņēmums no putna lidojuma”, kurā piedalīties aicināti visi svinību viesi. Fotogrāfs - Vadims Siščikovs. 

12:00-18:00
Retro fotosalons “Bertillon's Photoroom”, kas uzburs Beikerstrītas gaisotni. Kopā ar tikko tapušo fotoattēlu misis Hadsone pasniegs tasīti tējas un biskvītu. Vieta – „Cafe Film Noir” kinoteātrī „Splendid palace”, Elizabetes 61. Kostīmus fotouzņēmumiem izīrē "Mrs. Hudson skapis". Foto iespējams saņemt uzreiz. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr.: +37129148691.

11:00-17:00
Ekskursijas pa Igora Masļeņikova filmas “Šerloka Holmsa un doktora Vatsona piedzīvojumi” uzņemšanas vietām. Kino mīļiem šajā dienā būs iespēja apmeklēt lielāko daļu vietu, kur notikusi slavenās Masļeņikova filmas filmēšana, izstaigāt vecpilsētas šaurās ieliņas, iekļūt nomaļos pagalmos un šķērsielās. Iepriekšēja pieteikšanās pa tālr. +37126468131 vai rakstot e-pastu: snezanna1@gmail.com.

12:00-20:00
Vislabāk sagatavotos mūsdienu detektīvus gaida vairāki piedzīvojumu kvesti no kompānijas Questime.lv ar negaidītiem sižetiem un sarežģītiem uzdevumiem. Vairāk informācijas questime.lv vai pa tālr. +371 22 080 544.  

18:00
Īpašais mēmā kino seanss ar džeza trio pavadījumu. Norises vieta – „Cafe Film Noir” kinoteātrī „Splendid palace”, Elizabetes 61. Pasākums notiek sadarbībā ar CREA Promotion. 

Svinību programmā iespējamas izmaiņas un papildinājumi. Aktuālajai informācijai sekojiet mājas lapā holmes.lv un facebook.com/SherlockHolmesBirthdayRiga/.

Pasākumu rīko: mārketinga aģentūra PR LĪNIJA un biedrība „Holmes&Co” ar aģentūras LIVE RIGA atbalstu.
  • SVĒTKU NEKAD NAV PAR DAUDZ: RĪDZINIEKI 8 JANVĀRĪ ATZĪMĒS ŠERLOKA HOLMSA DZIMŠANAS DIENU

  • SVĒTKU NEKAD NAV PAR DAUDZ: RĪDZINIEKI 8 JANVĀRĪ ATZĪMĒS ŠERLOKA HOLMSA DZIMŠANAS DIENU

  • SVĒTKU NEKAD NAV PAR DAUDZ: RĪDZINIEKI 8 JANVĀRĪ ATZĪMĒS ŠERLOKA HOLMSA DZIMŠANAS DIENU

  • SVĒTKU NEKAD NAV PAR DAUDZ: RĪDZINIEKI 8 JANVĀRĪ ATZĪMĒS ŠERLOKA HOLMSA DZIMŠANAS DIENU

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Kr.Valdemāra iela 10a, Rīga

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv