Tikšanās ar daudzsērijas filmas “Dumpis” veidotājiem

31.05.2024 18:00 līdz 31.05.2024 19:30 Pievieno pasākumu

31. maijā pulksten 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38-4) notiks skatītāju tikšanās ar daudzsēriju filmas “Dumpis” veidotājiem: filmas režisoru Andreju Ēķi un producenti Ditu Cimermani, kostīmu mākslinieci Sandru Silu, vienu no scenārija autoriem Ivo Briedi, aktieriem Daini Grūbi un Elīnu Hanzenu. Sarīkojumu vadīs muzeja vadītāja Ilze Puķe.

Aprīlī pirmizrādi piedzīvoja nu jau skatītāju iemīļota režisora Andreja Ēķa daudzsēriju spēlfilma “Dumpis” – reālos notikumos balstīts un spriedzes piepildīts stāsts par varoņa ideālista vadītu sacelšanos pret Kremļa režīmu uz militāra karakuģa. Filma septiņās sērijās rāda drūmu Brežņeva laika stagnāciju, komunālā dzīvokļa sadzīvi Rīgā, padomju nomenklatūras visatļautību gan militārā sistēmā, gan ārpus tās, un pretstatā – galvenā varoņa aizrautīgi donkihotisko cīņu par cilvēka tiesībām un brīvībām. “Tas ir gandrīz neticams notikumu pavērsiens totalitārisma apstākļos – viens kaismīgi pārliecināts revolucionārs spēj iedvesmot milzīga karakuģa apkalpi un aizraut līdzi protestā pret sistēmu,” teikts filmas aprakstā.

“Karš Ukrainā nozīmē, ka šobrīd pasaulē cīnās divas civilizācijas, un studija “Cinevilla Films” ar šo filmu cenšas palīdzēt saprāta uzvarai – jo viens no uzvaras priekšnoteikumiem ir spēja pazīt ienaidnieku. Krievijas totalitārais režīms šodien ne ar ko neatšķiras no padomjlaiku Kremļa, armijā tikumi nav mainījušies, bet traģisko neatbilstību starp ideoloģiskiem lozungiem un nožēlojamo realitāti joprojām saskata varbūt tikai daži ideālisti. Vēsture rāda, ka Krievijas neierobežotā agresivitāte mēdz novest pie pussabrukšanas perioda, kura laikā var uzrasties spēcīgi cilvēki ar jaunām idejām un, iespējams, kaut ko izmainīt,” uzskata filmas režisors Andrejs Ēķis.

“Satikšanās vieta nav izraudzīta nejauši – “Dumpis” komandai muzejs labi pazīstams, jo šeit tika uzņemtas vairākas daudzsēriju filmas epizodes un Andreja Upīša memoriālā muzeja ekspozīcija īslaicīgi pārtapa izteiksmīgā 20. gadsimta 70. gadu dzīvoklī,” stāsta muzeja vadītāja Ilze Puķe.

Filma atbalstīta Nacionālā kino centra konkursā ar “ERAF / REACT-EU” finansējumu.

Ieejas maksa: 5.00 eiro.

  • Tikšanās ar daudzsērijas filmas “Dumpis” veidotājiem

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Brīvības ielā 38-4

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv