Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

19.12.2015 15:00 līdz 19.12.2015 00:00 Pievieno pasākumu

Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

19.decembrī plkst.15.00 Jelgavas Svētās Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā skanēs Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst...".

Jānis Lūsēns ir viens no romantiskākajiem latviešu mūsdienu komponistiem, kurš turpina latviešu solodziesmas vislabākās, vislatviskākās tradīcijas. Viņa sadarbība ar Ingu Pētersonu un Kristīni Zadovsku ciklā "Mazu brīdi pirms...”, ar Sergeju Jēgeru Aspazijas dzejas ciklā "Tas vārds” ir bijusi ļoti veiksmīga un šie kopdarbi ir guvuši lielu klausītāju atzinību.

Jaunā Ziemassvētku programma "Kad mīlestība dzimst..." ar Zigfrīdu Muktupāvelu un Anci Krauzi būs kā turpinājums jau padarītajam šajā žanrā. Dziesmu ciklā satiksies divi unikālu balsu īpašnieki, kuriem Jānis Lūsēns radījis jaunas 12 dziesmas.  Decembra sākumā tās tiks izdotas arī CD versijā.

Šī Ziemassvētku koncerta galvenais uzdevums ir nojaukt laika robežas starp bijušo un esošo, starp bērnības sapņiem un šodienas realitāti. Blakus draiskām,  bērnišķīgām izpausmēm mūzikā un dzejā klausītājs varēs baudīt bezgalības gaisotni, kas raksturīga Poruka dzejai. Kā uzsver pats Jānis Lūsēns, "šai koncertā gribu radīt sajūtu, ka visi esam savās mājās un tie cilvēki, kas apkārt, ir mūsu draugi un tautieši, kuriem mūsu zemes tradīcijas, vēsture, dzimta un tās turpinājumi no paaudzes paaudzē ir svētākais mantojums, ko saņemam un nododam tālāk. Šo kopības sajūtu stiprinās arī Cēsu pils kora piedalīšanās koncerta noslēguma daļā, izpildot manas klausītājiem zināmās un iemīļotās dziesmas”, turpina Jānis Lūsēns. "Šeit maz tiks saukts vārdā Dievs, ticība, cerība, mīlestība, tomēr ik vārdā un skaņā būs jaušama to klātbūtne”.

  • Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

    Ziemassvētku koncerts "Kad mīlestība dzimst..."

Kategorijas: Koncerti;

Atrašanās vieta kartē

Atrašanās vieta:

Adrese: Jelgavas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv