Apbalvos 100 izcilākos Latvijas eksporta zīmolus

  • Apbalvos 100 izcilākos Latvijas eksporta zīmolus

Publicēts: 15:01 19.10.2017 Pievieno notikumu

Par godu Latvijas simtgadei, šonedēļ Melngalvju namā valsts augstākās amatpersonas svinīgā ceremonijā apbalvos Latvijas izcilākos eksporta zīmolus, kas nes pasaulē mūsu valsts vārdu. “Eksporta izcilības foruma” ietvaros, ko svinīgi atklās Valsts Prezidents Raimonds Vējonis, tiks apbalvoti 20 Latvijas izcilākie eksporta zīmoli un 10 uzlecošās eksporta zvaigznes, un kopējais skaits sasniegs simbolisko 100.

 

“Latvijas simtgadei par godu gribam izcelt 100 Latvijas izcilākos eksporta zīmolus, kas ir ne tikai būtisks mūsu ekonomikas dzinējspēks, bet arī veido mūsu valsts tēlu un pozitīvu atpazīstamību ārvalstīs. Šobrīd 100 izcilnieki kopā rada 30 000 darba vietas un sastāda 20% no Latvijas eksporta, turklāt esam bijuši liecinieki tam, ka uzņēmu strauji aug un attīstās. Šo uzņēmumu veiksmīgais piemērs iedvesmo arī citus,” uzsver kustības iniciatore Inese Andersone. Līdz šim "The Red Jackets" titulu un modes dizaineres Agneses Narņickas radīto sarkano žaketi, kas simbolizē drosmi atšķirties un izcelties, saņēmuši 50 Latvijas uzņēmumi, turpretī "The Rising Stars" jeb uzlecošo eksporta zvaigžņu titulu saņēmuši 21 uzņēmumi.  

 

“Eksporta Izcilības forums ir ikgadējs notikums, kas aicina mācīties un iedvesmoties no Latvijas eksporta izcilniekiem un ekspertiem. Šī gada foruma tēmas ir produktivitāte, inovācijas un zīmolvedība. Forumā LR Ārlietu ministrijas Parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica svinīgi atklās Latvijas eksporta digitālo platformu, kas veidota sadarbībā ar digitālo aģentūru CUBE. Platforma vienuviet digitālā, viegli pieejamā un interaktīvā veidā atspoguļos Latvijas eksporta spēku, nozares un stiprās puses, stāstot par mūsu zīmolu sasniegumiem pasaulē. Pasākuma izskaņā notiks svinīgā "The Red Jackets" un "Rising Stars" apbalvošanas ceremonija. Titula "The Red Jackets" ieguvējus sveiks Vaira Vīķe-Freiberga, turpretī "Rising Stars" titula ieguvējusi svinīgi paziņos Kultūras ministre Dace Melbārde.

 

Eksporta Izcilības forums norisināsies 19. oktobrī plkst 12.30, Melngalvju namā. Latvijas Bankas pārstāvis Uldis Rutkaste stāstīs par Latvijas ekonomikas prognozēm, Domnīcas Certus pārstāvis Vjačeslavs Dombrovskis ieskatīsies Latvijas eksporta izaicinājumos, un Mārtiņš Zemītis no Eiropas Komisijas prezentēs Latvijas eksportētāju iespējas Eiropas kontekstā. Eksporta uzņēmumu Karavela un Evopipes pārstāvji runās par produktivitātes kāpināšanu kā vienu no ekonomikas izaicinājumiem, un The Red Jackets eksporta izcilnieki - uzņēmumi Aerodium, Vendon un Lattelecom dalīsies pieredzē, kā veicināt inovācijas.


Reģistrācija:
http://ej.uz/forums2017

 

“The Red Jackets” kustību ir izveidojuši domubiedri, kam rūp Latvijas eksports un  tēls ārvalstīs, un tā apvieno partnerus no valsts, nevalstiskā un privātā sektora. Kustības mērķis ir meklēt, celt gaismā un apbalvot Latvijas izcilākos eksporta zīmolus, kuri veiksmīgi iekarojuši ārvalstu tirgus un nes Latvijas vārdu pasaulē.

 

Līdz šim iedvesmas stāsti par Latvijas izcilākajiem eksporta zīmoliem un uzlecošām eksporta zvaigznēm apkopoti divās grāmatās, no kurām pirmais grāmatu cikla sējums klajā nāca 2014. gadā. Latvijas simtgadē tām pievienosies trešais iedvesmas grāmatas izdevums, simboliski noslēdzot ciklu un stāstot 100 izcilības stāstus par veiksmīgākajiem eksportētājiem un Latvijas vārda nesējiem pasaulē.

 

Kustību un Latvijas eksporta izcilniekus atbalsta Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, “BaltCap”, “ALTUM”, “EcoBaltia”, “BDO Law”, Gateway&Partners, kā arī to partneru un draugu vidū ir vairākas tādas valstiskas un nevalstiskas organizācijas kā LTRK, LDDK, Ārlietu ministrija, Latvijas Institūts, “SSE Riga”, DDB Latvia, un tai pievienojas aizvien vairāk partnerorganizāciju un draugu. 

  • Apbalvos 100 izcilākos Latvijas eksporta zīmolus

  • Apbalvos 100 izcilākos Latvijas eksporta zīmolus

  • Apbalvos 100 izcilākos Latvijas eksporta zīmolus

  • Apbalvos 100 izcilākos Latvijas eksporta zīmolus

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv