Finanšu uzskati, kas apdraud finansiālo stabilitāti

  • Finanšu uzskati, kas apdraud finansiālo stabilitāti

Publicēts: 16:55 26.10.2017 Pievieno notikumu

Nereti cilvēkiem ar līdzīgiem ienākumiem ir ļoti atšķirīgas finansiālās situācijas. Kaut gan abi saņem līdzīgas naudas summas, vieni ar to izdzīvo ļoti labi un pat pamanās izveidot uzkrājumus, kamēr otri pat nespēj nosegt ikmēneša tēriņus un katru reizi ir jāveic kredītu salīdzināšana, lai atrastu lētāko aizdevumu šo tēriņu segšanai. Jūs noteikti prātojat, kāpēc tā? Atbilde patiesībā ir ļoti vienkārša – šiem cilvēkiem ir atšķirīgi finanšu uzskati, līdz ar to, viņi savu naudu tērē vadoties pēc atšķirīgiem principiem. Šeit būs daži no finanšu uzskatiem, kas daudzus cilvēkus padara nabadzīgus un neļauj viņiem sasniegt finansiālo stabilitāti.

Pie sliktas finansiālās situācijas vainīgi zemi ienākumi

Ļoti daudzi cilvēki uzskata, ka viņi nevar sasniegt finansiālo labklājību tāpēc, ka viņu ienākumi ir pārāk zemi. Tas pamatā nozīmē to, ka pie savām finansiālajām problēmām viņi vaino ārējos apstākļus. Viņi nepārtraukti sūdzas par to, ka viss ir slikti un ka tāpat lietas labā neko nevar darīt. Jāsaprot, ka, pat tad, ja jūsu ienākumi patiešām ir zemi, viss tāpat ir jūsu rokās. Plānojiet budžetu, izskaudiet liekos tēriņus, samaziniet izdevumus uz nebūtiskajām izdevumu kategorijām – īsāk sakot, sakārtojiet savas finanses. Tad jums pietiks naudas gan ikmēneša tēriņiem, gan arī varēsiet izveidot uzkrājumus. Ja nu tiešām ienākumi ir tik zemi, ka nekam nepietiek, domājiet par to, kā tos vairot. Ja cilvēks grib kaut ko mainīt, tad iespējas var atrast vienmēr, ir tikai jābeidz vainot visus citus un jārīkojas.

 

Katru dienu jādzīvo tā, it kā tā būtu pēdējā

Mūsdienās arvien populārāks kļūst uzskats, ka nauda nav svarīga un katru dienu ir jādzīvo tā, it kā tā būtu pēdējā. Daļa taisnības jau tur ir. Mūsu nākotne nav garantēta un dzīvi ir jācenšas izbaudīt, jo tā, ļoti iespējams, mums ir tikai viena, taču nelielu piesardzību ir jāievēro un uzkrājumi nākotnei jāizveido. Ja tiešām dzīvosim, nedomājot par rītdienu, agri vai vēlu radīsies finansiālās problēmas. Var uzrasties kādi neparedzēti tēriņi vai arī pēkšņi zust ienākumi. Ja cilvēks tam ir sagatavojies, piemēram, izveidojot iekrājumus, viņš šīs problēmas ātri un vienkārši pārvarēs, bet, tie, kas nebūs gatavojušies, ilgu laiku dzīvos nabadzībā un tad nekāda dzīves baudīšana tāpat nesanāks.

 

Dzīve uz parāda mūsdienās ir norma

Mūsdienās tiešām daudzi dzīvo uz parāda jeb regulāri ņem aizdevumus, lai nodrošinātu sev noteiktu dzīvesveidu, tāpēc ir radies ļoti populārs finanšu uzskats, ka dzīve uz parāda ir norma un tikai muļķi dzīvo līdz ar saviem līdzekļiem. Šāds uzskats ātri vien var iedzīt nabadzībā, jo kredīti nav papildus ienākumi, kā daudzi domā. Tieši pretēji – tie ir papildus izdevumi. Par jebkuru aizdevumu ir jāmaksā procenti, tātad, dzīve uz parāda sanāk ievērojami dārgāka, turklāt tā ir nestabila. Ja nonāksiet finanšu grūtībās, jums nebūs savas naudas ar ko tās risināt. Būs atkal jāpaļaujas uz kredītiem un, ja neizdosies tos atmaksāt noteiktajā termiņā, problēmas kļūs vēl ievērojami lielākas. Tad vēl ilgi var nākties dzīvot ļoti taupīgi, lai atdotu visus iekrātos parādus.

 

Investīcijas ir bagāto cilvēku privilēģija

Daudzi cilvēki visu mūžu paliek vienā un tajā pašā labklājības līmenī tāpēc, ka netic investīcijām un uzskata, ka pasīvos ienākumus var gūt tikai tie, kam liekas naudas ir kaudzēm. Tā nav taisnība. Arī tad, ja jums ir uzkrātas nelielas summas, ir iespējams tās investēt un, patiesībā, to pat vajadzētu darīt. Ja visu laiku dzīvosiet taupīgi un krāsiet naudu, varbūt arī jūsu finansiālā situācija būs stabila, taču tā nekad nebūs patiešām laba un jūs nekļūsiet bagāts no taupības vien. Uzkrāto ir jāinvestē, lai ar savu naudu nopelnītu vairāk naudas. Protams, pirms to darīt, ir jāapgūst investēšanas pamati un jāsaprot, ko un kā darīt, lai investīcijas nekļūtu par azartspēlēm, bet tam nevajadzētu būt šķērslim, lai vairotu savu kapitālu.

 

Ja jūsu finansiālā situācija ne tuvu nav spīdoša, tad padomājiet par iemesliem, kāpēc tas tā ir. Iespējams, jūsu paša pārliecība un dzīves uzskati ir traucēklis tam, lai jūs sasniegtu finansiālo neatkarību un dzīvotu pārticībā. Ja vēlaties lasīt vairāk par finansēm, apmeklējiet portālu CompEuro.lv.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv