Kā samazināt izdevumus par apkuri?

  • Kā samazināt izdevumus par apkuri?

Publicēts: 17:21 04.11.2016 Pievieno notikumu
Iestājoties aukstam laikam, daudzus satrauc lielie rēķini par apkuri. Bieži vien apkures dēļ rēķinu kopējā summa palielinās pat divas reizes, turklāt apkures cenas katru gadu turpina pieaugt. Daudziem šāda strauja izdevumu palielināšanās var kļūt par iemeslu personīgās finansiālās situācijas lejupslīdei. Reizēm pat tiek ņemti ātrie kredīti internetā jeb onlain sesxebi, lai būtu iespējams segt visus rēķinus. Par laimi ir vairāki veidi, kā iespējams samazināt izdevumus par apkuri.

Patiesībā ir ļoti daudz veidu, kā samazināt izdevumus par apkuri, bet tie nav universāli. Katram ir jāatrod tās metodes, kas atbilst viņa konkrētajai situācijai. Proti, mūsdienās ir pieejami dažādi apkures veidi, siltuma atdeves shēmas, kā arī mājokļu veidi un to apsaimniekošanas shēmas. Piemēram, privātmājā ar malkas apkuri būs jāizmanto atšķirīgas metodes nekā dzīvoklī ar centrālo apkuri, bet iespējas ietaupīt ir vienmēr.

Ja dzīvojat mājā ar malkas apkuri, izdevumi nebūs tik lieli kā tiem, kas izmanto centrālo apkuri, tomēr tas nenozīmē, ka nevajag meklēt veidus, kā ietaupīt. Šādā gadījumā vislabākais veids ir izvēlēties piemērotu malku ar augstu siltumietilpību. Daudzi uzskata, ka vislabākā ir ozola vai oša malka, jo tā dod daudz siltuma, taču, ja jums svarīgākais ir tas, lai tā degtu ilgi un dotu siltumu, izvēlieties kļavu vai ievu. Vēl maldīgs ir mīts, ka malkai jābūt pēc iespējas sausākai. Vislabāk ir izmantot malku, kurai ir aptuveni 25% mitruma, jo tā degs ilgāk, bet tajā pašā laikā būs gana sausa, lai varētu to viegli aizdedzināt. Ja regulāri izmantosit šādu malku, apkures izdevumus izdosies samazināt pat par 20%.

Vairāk par apkures rēķiniem tomēr satraucas tie, kas izmanto centrālo apkuri. Pirmkārt, tāpēc, ka tā pati par sevi ir dārgāka un, otrkārt, tāpēc, ka tās ražošanas veidus patērētāji paši izvēlēties nevar. Respektīvi, ir jāmaksā tik, cik liek siltuma piegādātājs. Arī siltuma apjomus izvēlas mājas apsaimniekotājs vai mājas vecākais, tāpēc tie, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās, ir daudz neizdevīgākā situācijā, bet, ja visi dzīvokļu īpašnieki sadarbosies, izdosies ietaupīt.

Tiem, kas izmanto centrālo apkuri, vienīgā iespēja samazināt apkures rēķinus ir samazināt piegādātā siltuma apjomu, taču tad ir jādomā par veidiem, kā panākt, ka māja ir silta arī ar šo samazināto siltuma apjomu. To var panākt vairākos veidos. Vislabākais ir izvēlēties efektīvus radiatorus. Jauni, tīri radiatori daudz labāk apsildīs māju arī ar mazāku siltuma apjomu. Ja tomēr nevarat atļauties investēt naudu jaunos radiatoros, vismaz iztīriet vecos. Ar laiku radiatori aizsērē, līdz ar to siltumapgāde nav tik efektīva, cik tā varētu būt. Ja veiksit regulāru radiatoru apkopi, būs daudz vieglāk nodrošināt siltumu.

Vēl mājas apsildīšanu var padarīt efektīvāku, neļaujot mājās ienākt aukstajam gaisam no āra. Tas nozīmē, ka jāaiztaisa visas spraugas logiem un durvīm, pa kurām varētu ieplūst aukstais gaiss, kā arī jāaizver ventilācijas lūkas un jāizolē visas citas vietas, no kurām var ienākt aukstums. Ja nepieciešams vēdināt telpas, varat to darīt, bet intensīvi – uz īsu laiku atveriet visus logus, lai ienāk maksimāli daudz svaigā gaisa.

Piedomājiet arī pie telpas iekārtojuma. Siltums ir starojuma veids, līdz ar to tas efektīvi izplešas tad, ja tam priekšā nav šķēršļu. Pārliecinieties, ka radiatoriem vai citiem siltuma avotiem priekšā nav pieliktas lielas mēbeles, kas bloķē visu siltumu. Arī aizkarus labāk izvēlēties īsākus, lai tie nenosedz radiatorus. Vislabākais variants, protams, būtu izvietot radiatorus vairākās vietās, lai visa telpa tiktu apsildīta vienmērīgi, bet radiatoru novietojumu diemžēl bieži vien izvēlēties nevar.

Ja rīkosities gudri un panāksit, ka tiek samazināti izdevumi par mājokļa apsildīšanu, nebūs tik ļoti jāsatraucas par rudens iestāšanos un ar to saistītajiem lielajiem tēriņiem. Iespējams, tieši tas jums palīdzēs uzlabot personīgo finanšu situāciju un izvairīties no ātrajiem kredītiem jeb swrafi sesxi.
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv