Kāpēc ir tik svarīgi veidot uzkrājumus neparedzētām situācijām?

  • Kāpēc ir tik svarīgi veidot uzkrājumus neparedzētām situācijām?

Publicēts: 17:19 05.10.2017 Pievieno notikumu

Mūsdienās, kad kreditēšanas pakalpojumi ir tik viegli pieejami, cilvēki bieži vien izvēlas neveidot uzkrājumus. Ja ir pieejams ātrais aizdevums 24h (heti lainaa 24h) uz izdevīgām procentu likmēm, cilvēki jūtas pasargāti no finanšu katastrofām arī bez iekrājumiem, taču uzkrājumu fonds sniedz ko daudz vairāk nekā tikai finansiālo drošību. Tiem cilvēkiem, kas nedzīvo pāri saviem līdzekļiem, ir daudz plašākas iespējas un labāka dzīve gan finansiālā, gan arī visādā citādā ziņā. Kāpēc tad īsti ir tik būtiski veidot uzkrājumus neparedzētām situācijām un nedzīvot no algas līdz algai?

 

Finansiālā stabilitāte

 

Protams, pats svarīgākais, ko sniedz uzkrājumi, tiešām ir finansiālā stabilitāte. Uzkrājumi darbojas kā drošības tīkls – ja uzrodas negaidītas finansiālās problēmas, tās var ātri un viegli atrisināt, izmantojot šos uzkrājumus. Jums vienmēr būs pieejama sava nauda un visu varēsiet nokārtot, neuzņemoties lieku risku, kā arī nepārmaksājot, jo nebūs jāmaksā augstie kredītu procenti. Šis ieguvums vien ir gana būtisks, lai mazliet piedomātu pie saviem tēriņiem un uzkrājumu veidošanu izvirzītu kā vienu no savām finanšu prioritātēm.

 

Iespēja vieglāk pārvaldīt savu naudu

 

Tomēr, finansiālā stabilitāte nebūt nav vis, ko mums var sniegt uzkrājumu fonds. Tā ir arī iespēja vieglāk pārvaldīt savu naudas plūsmu. Dzīvojot no algas līdz algai, bieži gadās tā, ka naudu ir jātērē tad, kad tā ir pieejama, nevis tad, kad to tiešām vajadzētu tērēt. Ienākumu un izdevumu plūsmas ne vienmēr pieaug un samazinās vienmērīgi. Reizēm ir nepieciešams tērēt vairāk un reizēm mazāk. Ja brīvi finanšu līdzekļi ir pieejami visu laiku, tad nav lieki jādomā par to, kā saplānot tēriņus, lai naudas pietiktu arī tad, kad izdevumu plūsma sliecas uz augšu.

 

Iespēja veikt lētākus pirkumus

 

Lai cik varbūt sākumā dīvaini tas arī neliktos, iekrājumu esamība dod iespēju arī iegādāties lielākus pirkumus lētāk. Tas tā ir tāpēc, ka uzkrājumi ļauj veikt pirkumus jebkurā laikā. Piemēram, ja kādai sen kārotai precei pēkšķi ir piešķirta ļoti liela atlaide, cilvēks, kuram ir uzkrājumi, to droši varēs iegādāties. Savukārt, ja uzkrājumu nav, nāksies vien šo izdevīgo piedāvājumu laist gar degumu un pirkt preces tad, kad cena jau būs augstāka. Tas lielā mērā sasaucas ar jau minēto iespēju, elastīgāk plānot savas finanses.

 

Izdevīgāki kreditēšanas pakalpojumi

 

Arī kreditēšanas pakalpojumi lētāki parasti ir tad, ja ir izveidoti uzkrājumi. Šeit nav runa par ātrajiem kredītiem vai patēriņa kredītiem, jo tiem nosacījumi pārsvarā ir vienādi, bet daudzu kreditēšanas pakalpojumu piešķiršanu un piešķiršanas nosacījumus izvērtē individuāli, balstoties uz potenciālā kredītņēmēja maksātspēju. Piemēram, ņemot hipotekāro kredītu, izdevīgāki nosacījumi ir tiem cilvēkiem, kam ir labāka maksātspēja un to lielā mērā ietekmē arī uzkrājumu apjoms. Tāpat, tiem, kas nedzīvo no algas līdz algai un neņem ātros kredītus, ir pieejami tādi kreditēšanas pakalpojumi kā kredītlīnija un kredītkarte, kas ir daudz izdevīgāki par ātrajiem kredītiem.

 

Mierīgāka dzīve

 

Visbeidzot, jāpiemin arī to, ka cilvēkiem, kas ietaupa un nedzīvo pāri saviem līdzekļiem, ir vienkārši mierīgāka dzīve. Ja visu laiku ir jādomā par savām finansēm un jāskaita katrs cents, lai pārliecinātos, ka nauda līdz algas dienai pietiks, dzīve ir daudz drūmāka un rūpju pilnāka. Ja ir izveidoti uzkrājumi, visi šie uztraukumi un bažas atkrīt, jo, pat tad, ja notiks kas neparedzēts, vai arī mazliet vairāk patērēsieties, nekas traks nenotiks un jūsu finansiālā situācija joprojām paliks laba un stabila.

 

Visi šie ieguvumi pavisam noteikti ir gana būtiski, lai jūs sāktu veidot uzkrājumus jau no šī mirkļa. Pat tad, ja kredīti vienmēr ir pieejami, nevajadzētu paļauties uz tiem vien, jo sava nauda paver daudz plašāks iespējas. Tikai uzkrājumi ļaus dzīvot mierīgu, finansiāli stabilu dzīvi, bez liekiem pārdzīvojumiem.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv