Kāpēc ir vērts ieguldīt laiku un naudu finanšu izglītībā?

  • Kāpēc ir vērts ieguldīt laiku un naudu finanšu izglītībā?

Publicēts: 10:48 21.02.2017 Pievieno notikumu
Brīžos, kad finansiālā situācija nav vērtējama kā pārāk veiksmīga un kad ir jāskaita ikkatrs cents, jo jāatmaksā paņemtais atrais kredits, domas noteikti nevedas uz naudas tērēšanu sevis izglītošanai. Cilvēki savas finansiālās problēmas parasti mēģina risināt ar dažādām metodēm, kas dod labumu īstermiņā, piemēram, taupa naudu, ņem kredītus vai gūst papildus ienākumus, pārdodot savas lietas vai strādājot vēl vienā darbā, taču tas ļaus atvilkt elpu tikai līdz brīdim, kad uzrodas jauni tēriņi. Ja jūs nespējat nostabilizēt savu finansiālo situāciju, ir jāmēģina saprast, ko jūs darāt nepareizi. Vislabāk to var paveikt, apmeklējot dažādus kursus un seminārus, lasot grāmatas par finansēm un citādi izglītojot sevi finanšu jomā. Kaut arī tas prasīs daudz laika un, iespējams, arī naudas, ir jāsaprot, ka tas ir labākais ieguldījums ļoti daudzu iemeslu dēļ.
1. Tas ir ilglaicīgs ieguvums
Finanšu izglītība ir nenovērtējama. To jums neviens nekad nespēs atņemt un tā nekad nezudīs. Nauda nāk un iet. Jūs varat ietaupīt, lai samaksātu rēķinus, vai pārdot kādas mantas, lai gūtu naudu savu ikdienas tēriņu segšanai, bet tiklīdz vieni maksājumi būs veikti, uzradīsies nākamie, un tā tas atkārtosies visu laiku. Ja jūs nezināt, kā pārvaldīt savas finanses, pat laimests loterijā neatnesīs jums finansiālo labklājību, jo nauda, visticamāk, tiks izlietota neefektīvi. Savukārt izglītība un zināšanas jums būs visu laiku, un, liekot tās lietā, jums nekad nebūs jāsatraucas par naudas trūkumu. Tas ir ilgtermiņa ieguldījums, kas ļaus jums dzīvot finansiāli stabilāku dzīvi.
2. Tas ļaus izprast ekonomiskos procesus un plānot savas finanses pēc tiem
Vai zināt, kāpēc bagātie visu laiku tikai vairo savu bagātību? Tāpēc, ka viņiem ir plašas zināšanas par ekonomiku un finansēm, un viņi savus lēmumus pieņem, balstoties uz tiem. Viņi zina, ko katrā brīdī darīt, lai viņu kapitāls augtu. Protams, ja jums nav nekāda kapitāla, vairot naudu būs grūtāk, bet ekonomisko procesu izprašana patiešām ļauj pieņemt pareizus lēmumus. Piemēram, tas, kāds ir cenu līmenis un inflācija, ļaus labāk izdomāt, kad ir īstais laiks veikt lielākus pirkumus, bet zināšanas par procentu likmēm ļaus saprast, vai ņemt kredītus konkrētajā brīdī ir prātīgi. Ekonomiskie procesi ļoti lielā mērā ietekmē ikkatra dzīvi un finanšu situāciju, tāpēc ir pat ļoti noderīgi prast to izmantot savā labā, nevis ļaut tiem sevi negatīvi ietekmēt.
3. Tas palīdzēs saprast, kā efektīvi pelnīt naudu
Finanšu izglītība gan ir ļoti plašs jēdziens, un tas sevī var ietvert ļoti dažādas zināšanas, bet parasti zināšanas par finansēm ļauj palielināt potenciālu nopelnīt naudu. Piemēram, kaut vai izlasot grāmatu par personīgajām finansēm, jūs, visticamāk, sāksit citādi skatīties uz dažādām lietām. Jūs sāksit saprast, kā naudu nevis vienkārši nopelnīt, bet gan kā to nopelnīt efektīvi. Jūs varat strādāt divos darbos bez atpūtas un iespējas izbaudīt dzīvi, vai arī jūs varat izglītot sevi un saprast, kā nopelnīt daudz vairāk, tajā pašā laikā darot mazāk. Finanšu izglītība pavisam noteikti palīdzēs saprast, kā vairot savus ienākumus un kādos veidos gūt naudu.
4. Tas ļaus efektīvi tērēt naudu
Bieži vien lielākā problēma ir nevis pats naudas trūkums, bet nepareiza tās pārvaldīšana, un šajā gadījumā vienīgais risinājums ir savu zināšanu papildināšana. Ja izglītosit sevi finanšu jomā, jūs daudz labāk izpratīsit naudas vērtību un spēsit pieņemt pārdomātus un racionālus finanšu lēmumus. Tērējot naudu pareizi, tā katru mēnesi paliks pāri bez īpašas piepūles un sevis ierobežošanas. Ikkatrs no mums kaut kādā vaidā tērē naudu nelietderīgi, un saprotot, kādi īsti ir šie veidi un ko mēs varam darīt lietas labā, mēs varam optimizēt savu naudas plūsmu un panākt, ka sūri, grūti pelnītā nauda aiziet tieši tur, kur tas ir visvairāk nepieciešams.
5. Tas ļauj izprast investīciju nozīmi un investēšanas principus
Zināšanas par finansēm ne vien ļauj pelnīt naudu un efektīvi to tērēt, bet arī uzzināt, kā likt tai vairoties pašai no sevis. Lai gan to, kas ir investīcijas, zina visi, vairums tomēr nesaprot, cik tās ir nozīmīgas un kādu labumu tās var nest, tāpēc izvēlas vienkārši neinvestēt. Daudziem būtiskāk ir dzīvot labi tagad, nevis domāt par to, ka nelielas investīcijas šodien var nest bagātību nākotnē. Tikai finanšu izglītība dos iespēju izprast investīciju nozīmi un saprast, kā pareizi investēt, lai gūtu no savas naudas maksimālu labumu.
Īsāk sakot, ja jūs veltīsit mazliet sava laika un naudas tam, lai izglītotu sevi finanšu jomā, jums būs daudz vieglāk saprast, ko iesākt ar savu finanšu situāciju. Tad jums nebūs ne jāievēro stingri taupības plāni, ne jāstrādā vairākos darbos vienlaicīgi, ne jāizmanto tādi kreditēšanas pakalpojumi kā sms kredits. Zināšanu pielietošana dzīvē ļaus savas finanses sakārtot viegli un bez jebkādām problēmām.

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv