Reģionālā darba vizītē Cesvainē viesojies Valsts prezidents Raimonds Vējonis

  • Reģionālā darba vizītē Cesvainē viesojies Valsts prezidents Raimonds Vējonis

Publicēts: 13:46 13.02.2019 Pievieno notikumu

“Latvijā ir nepieciešamas stabilas un ekonomiski attīstītas pašvaldības. Tāpēc šobrīd katrai pašvaldībai jāturpina stiprināt uzņēmējdarbības vide un jāseko līdzi dažādiem posmiem ekonomikas attīstības ciklā, kas skar ne tikai Latviju, bet visu Eiropu un pasauli,” atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un novada domes deputātiem, pašvaldības un valsts iestāžu vadītājiem.

Valsts prezidenta reģionālā darba vizīte Cesvaines novadā notika 2019. gada 8. februārī. Tās laikā Valsts prezidents apmeklēja Cesvaines vidusskolu un tikās ar tās pedagogiem un skolēniem. Tika apskatīta vidusskolas ēka, mācību telpas un to aprīkojums. Vidusskolas skolēni bija sagatavojuši priekšnesumus par godu prezidenta vizītei, parādot savus talantus dziesmās, dejās un aktīvā brīvā laika pavadīšanā. Ikvienam klātesošajam bija iespēja uzdot prezidentam jautājumus, uz kuriem labprāt tika sniegtas atbildes. Atsevišķā sarunā ar skolotājiem tika apspriestas aktualitātes un notikumi izglītības jomā. Savukārt Cesvaines Bērnu un jauniešu centrā notika neformāla diskusija ar novada aktīvākajiem jauniešiem par viņu iespējām tuvākajā nākotnē iegūt izglītību ārpus Cesvaines un ar iegūtajām zināšanā atgriezties dzimtajā novadā, lai veidotu stabilu un ekonomiski attīstītu pašvaldību.

Piena, kokapstrādes, kūdras pārstrādes un lauksaimniecības jomas uzņēmumi ir novadā stabilākie un šobrīd veiksmīgākie. Lai izprastu visu Cesvaines novadā esošo uzņēmēju problēmjautājumus un iespējamos risinājumus, Valsts prezidents ar uzņēmējiem pārrunāja aktualitātes uzņēmējdarbības jomā. Sarunā tika skartas visdažādākās tēmas, kas uztrauc lauku reģionos bāzētos uzņēmumus. Savukārt klātienē Valsts prezidents iepazinās ar Cesvaines Alus darītavas (SIA “Ducimus”) darbu un sasniegto, veidojot jaunu uzņēmumu lauku teritorijās. Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklēja arī vienu no lielākajiem novada uzņēmumiem A/S “Cesvaines piens”, iepazīstoties ar tā darbību un attīstību.

Apmeklējot Cesvaines pili, kas ir viena no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem un vēstures kultūras liecībām, Valsts prezidents iepazinās ar objekta rekonstrukcijas gaitu, kā arī apskatīja muzeja ekspozīciju.

Tāpat vizītes laikā Valsts prezidents iepazinās ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Cesvaines radio un televīzijas stacijas darbību. Jāpiemin, ka vizītes dienā, 8.februārī, laikapstākļi bija pietiekami labvēlīgi, lai Cesvaines televīzijas torņa smailē būtu iespējams uzvilkt valsts karogu. Cesvaines stacijā tika gūts ieskats tās darbībā, attīstībā un nozīmībā.

Vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēja fonda “Grašu bērnu ciemats” dzīvojamo māju “Sudraba Vītoli” un tikās ar tur dzīvojošiem bērniem. Tā kā Grašu bērnu ciematā bērni dzīvo mājiņās, kur tiek veidota ģimeniska vide, šis nav parasta bērnu nams. Prezidents guva ieskatu ikdienā un aprunājās ar mājiņas iedzīvotājiem.

Paldies ikvienam, kurš bija iesaistīts vizītes organizēšanā!

Vairāk foto skatāmi ŠEIT!

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv