Rīgā aizvadīts pirmais “Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” un svinīgi atklāta elektronikas izstāde

  • Rīgā aizvadīts pirmais “Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” un svinīgi atklāta elektronikas izstāde

Publicēts: 13:55 15.10.2018 Pievieno notikumu

Trešdien, 10. oktobrī, viesnīcā Park Inn by Radisson Riga Valdemara norisinājās Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) un Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības veicināšanas padomes (CCPIT) organizētais “Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums”, kura mērķis bija veicināt sadarbību un ekonomisko sakaru stiprināšanu starp Ķīnu, Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīm. Aizvadītais pasākums Rīgā pulcēja vairāk nekā 40 Ķīnas vadošo mašīnbūves un elektronikas nozaru pārstāvjus, kuru piedāvātie produkti un pakalpojumi šonedēļ ir apskatāmi Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Kā pirmais plaši apmeklēto konferenci atklāja Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības kameras Pasākumu un izstāžu daļas direktors Zhu Jiwei, kurš uzņēmās pasākuma vadītāja lomu un pauda lielu gandarījumu par Latvijas un Ķīnas līdzšinējo sadarbību un ekonomisko sakaru nostiprināšanos, kas ik gadu turpina stabili progresēt. Turpinājumā uz skatuves kāpa Ķīnas ārējās tirdzniecības kameras (CCOIC) ģenerālsekretārs Yu Jianlong un Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijā pagaidu pilnvarotais lietvedis Sun Yinglai, savā runā akcentējot to, cik būtiski ir radīt vairāk iespēju abu valstu ekonomiskajai un tirdzniecības sakaru attīstībai. Savukārt pēc tam vārds tika dots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktoram Andrim Ozolam un Investīciju veicināšanas departamenta direktoram Valteram Jēkabsonam, kuri tāpat kā Ķīnas pārstāvji augstu novērtēja abu valstu diplomātiskās attiecības un uzsvēra to būtisko lomu Latvijas ekonomiskajā izaugsmē, īpašu uzsvaru liekot uz ārējās tirdzniecības, investīciju piesaistes, izglītības un kultūras procesu attīstību.

Konferences otrajā daļā tika pieteiktas Šanhajas pašvaldības kodolspēkstacijas direktora vietnieka Jin Yumin, uzņēmuma Shanghai Electric (Group) Corporation sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas Sun Meijunbo un Shanghai INESA (Group) mārketinga departamenta galvenā vadītāja Jin Xin prezentācijas, kuri vairākkārtīgi apliecināja savu interesi sadarboties ar Latvijas uzņēmumiem. Pēc oficiālajām uzrunām uz skatuves notika svinīgā saprašanās memoranda parakstīšana par turpmākas sadarbības stiprināšanu, bet uzreiz pēc tam foruma programma turpinājās ar uzņēmēju B2B tīklošanās aktivitātēm, kas ļāva abu valstu pārstāvjiem sastapties ar viņus interesējošiem biznesa partneriem no elektrotehnikas, enerģētikas, vides aizsardzības, mehāniskās ražošanas, IT, komunikāciju un citām jomām. Visbeidzot, dienas izskaņā pasākuma dalībnieki pie vakariņu galda turpināja iepazīt abu valstu kultūru. 

“Lai gan Ķīna un Latvija ir valstis ar ļoti dažādu populāciju un ģeogrāfisko lokāciju, mūsdienu globalizācijas laikmetā to ekonomiskās attiecības kļūst aizvien ciešākas. Šobrīd Ķīna ir Latvijas otrs lielākais tirdzniecības sakaru partneris ārpus Eiropas, un pēdējos gados savstarpējie eksporta apjomi ir manāmi auguši, turklāt to Ķīnas uzņēmumu skaits, kas interesējas par Latviju kā par potenciālo noieta tirgu, turpina palielināties. Ticam, ka šī konference abu valstu uzņēmējiem kalpos kā tālāku sadarbību veicinoša platforma un jau tuvākajos gados mēs varēsim runāt par jauniem un vēl nozīmīgākiem sasniegumiem,” komentē Ķīnas ārējās tirdzniecības kameras (CCOIC) ģenerālsekretārs Yu Jianlong.

Paralēli aizvadītajam Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forumam” konferences “RIGA COMM 2018” ietvaros Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā šonedēļ norisinās arī Ķīnas mašīnu tehnikas un elektronikas iekārtu izstāde, kurā ir aplūkojami 49 prestižu Ķīnas uzņēmumu stendi. To apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar dažādām nākotnes tehnoloģijām, viedās pilsētas risinājumiem, elektroenerģētikas aktualitātēm un citiem inovatīviem produktiem un pakalpojumiem. Ceturtdien, 11. oktobrī, tika aizvadīta izstādes svinīgā atklāšanas ceremonija, kurā piedalījās Ķīnas Starptautiskās tirdzniecības kameras (CCOIC) ģenerālsekretārs YU Jianlong, Ķīnas Tautas Republikas vēstniecības Latvijas Republikā pagaidu pilnvarotais lietvedis SUN Yinglai, LR Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece Zaiga Liepiņa, Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1 valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Andris Ozols. Svinīgi pārgriežot sarkano lenti, īpašie viesi kopīgi pieteica līdz šīm lielāko Ķīnas uzņēmēju izstādi Latvijā.

 

Ķīnas mašīnu tehnikas un elektronikas izstāde ir apskatāma Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā līdz piektdienas, 12. oktobra, plkst. 18.00. Plašāka informācija par tās norisi un dalībniekiem ir pieejama BT 1 mājas lapā: http://www.bt1.lv/rigacomm/things/Brochure_China_Pavilion_2018.pdf.  

  • Rīgā aizvadīts pirmais “Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” un svinīgi atklāta elektronikas izstāde

  • Rīgā aizvadīts pirmais “Latvijas–Ķīnas tirdzniecības un investīciju forums” un svinīgi atklāta elektronikas izstāde

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv