Septiņi padomi, kā samazināt ūdens patēriņu mājoklī

  • Septiņi padomi, kā samazināt ūdens patēriņu mājoklī

Publicēts: 14:42 17.02.2020 Pievieno notikumu


Noteikti piekritīsi, ka viena no lielākajām ikmēneša izdevumu pozīcijām ir rēķins par ūdeni. Labā ziņa – ir vairāki veidi, kā panākt, lai ūdens patēriņš ievērojami samazinās. Iepazīsties ar tiem šī raksta turpinājumā!

1. padoms: izmanto “ekonomisko” tualetes poda skalošanas režīmu

Lielākajai daļai tualetes podu šobrīd pieejami divi skalošanas režīmi – trīs un sešu litru. Vari parēķināt pats, cik daudz ūdens tiek ietaupīts mēneša laikā, ja, piemēram, divas reizes dienā tiek izmantots ekonomiskais režīms “parastā” režīma vietā – tie būs 180 litri! Savukārt, ja mājoklī esošās tualetes poda tvertnes tilpums ir lielāks par minēto, vai arī tai nav divu režīmu, ir vērts vai nu noregulēt skalojamās kastes tilpumu, vai arī iegādāties ekonomiskāku tualetes podu vai skalojamo kasti.

2. padoms: izvēlies aeratora uzgaļus vai īpašus ūdens krānus

Vienā minūtē no krāna mēdz iztecēt aptuveni 15 litri ūdens, bet šo apjomu iespējams samazināt gana ērti un ātri – atliek vien iegādāties aeratora uzgaļus. Ar to palīdzību ūdens strūklai tiek piejaukts gaiss. Tam ir vēl kāda priekšrocība, proti, pateicoties paaugstinātam spiedienam, netīrumus un putas būs vieglāk nomazgāt. Tāpat ir vērts iegādāties ekonomisko uzgali dušai. Bet, ja paredzēta krānu maiņa, izvēlies tādus ūdens krānus, kam gaisa piejaukšana jau iebūvēta.

3. padoms: vienmēr aizgriez ūdens krānu, kad mazgā zobus

Vienā zobu mazgāšanas reizē no krāna var iztecēt līdz pat 60 litriem ūdens, ja to atstāsi vaļā, tāpēc šis niķis noteikti ir jāizskauž. Ja vēlies, lai ūdens skaitītāji uzrādītu pēc iespējas mazāku ūdens patēriņu, vari rīkoties vēl ekonomiskāk – zobu skalošanai nepieciešamo ūdeni iepildīt glāzē.

4. padoms: pielāgo mazgāšanās paradumus

Ja mājoklī pieejama gan duša, gan vanna, taupības nolūkos izmanto pirmo variantu – ātra duša patērē vairākas reizes mazāk ūdens nekā mazgāšanās vannā. Un, kā jau minējām, izvēlies dušas uzgali jeb galvu, kas ūdens strūklu papildina ar gaisu. Centies arī samazināt dušā pavadīto laiku (šim mērķim vari izmantot taimeri).

5. padoms: veļu mazgā apdomīgi


Ja nepieciešams izmazgāt vien dažus apģērba gabalus, to ieteicams darīt ar rokām, pretējā gadījumā gan ūdens, gan mazgāšanas līdzekļi tiks iztērēti neapdomīgi. Veļas mazgājamo mašīnu izmanto tad, kad sakrājusies kārtīga veļas kaudze, un uzmanību pievērs arī mazgāšanas režīmam – apģērbam bez pamatīgiem traipiem, piemēram, nav nepieciešama priekšmazgāšana, kas ļauj ietaupīt gan ūdens, gan elektroenerģijas izmaksas.

6. padoms: iegādājies trauku mazgājamo mašīnu

Trauku mazgājamā mašīna ar pamatīgu trauku kaudzi (12 personu trauku komplektu) tiek galā, izmantojot vidēji 6-8 litrus ūdens, turpretī, mazgājot traukus ar rokām, būs vajadzīgi ~50 litri ūdens! Savukārt, ja traukus mazgā ar rokām, izlietni piepildi ar siltu ūdeni, kurā saliec visus netīros traukus, nevis mazgā tos pa vienam zem krāna.

7. padoms: seko līdzi ūdens cauruļu un krānu stāvoklim


Lai ūdens neaizietu zudībā, regulāri pārbaudi, vai mājoklī nav kāds pilošs krāns vai ūdens caurule. Tāpat uzmanību pievērs ūdens patēriņam – reizēm noplūde var rasties kādā neredzamā vietā, un par to signalizēs ūdens skaitītāji (precīzāk – to rādījumi).

Vēlies samazināt arī citus ikmēneša izdevumus, kas saistīti ar mājokli? Dodies uz SMScredit.lv bloga rakstu “Kā samazināt tēriņus par komunālajiem pakalpojumiem? – ievērojot tur minētos padomus, ietaupīsi vēl vairāk!

  • Septiņi padomi, kā samazināt ūdens patēriņu mājoklī

  • Septiņi padomi, kā samazināt ūdens patēriņu mājoklī

  • Septiņi padomi, kā samazināt ūdens patēriņu mājoklī

  • Septiņi padomi, kā samazināt ūdens patēriņu mājoklī

Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv