Slimnīcu biedrība: dialoga sākums ar jauno ministri – cerīgs

  • Slimnīcu biedrība: dialoga sākums ar jauno ministri – cerīgs

Publicēts: 09:30 11.07.2016 Pievieno notikumu
Latvijas Slimnīcu biedrība (LSB) trešdien, 6.jūlijā, tikās ar jauno veselības ministri Andu Čakšu, diskutējot par vairākiem būtiskiem veselības aprūpes jautājumiem. Panākta vienošanās par virkni darāmajiem darbiem un regulāra dialoga uzturēšanu arī turpmāk, vienlaikus biedrība vēlreiz kritizēja šogad samazināto finansējumu reģionu slimnīcām. 
“Katra jauna posma sākumā ar cerībām skatāmies uz sadarbību. Tikšanās ar ministri bija konstruktīva, ceram, ka ministrei izdosies īstenot iecerētās pārmaiņas un to īstenošanā aktīvi piedalīsies arī slimnīcas,” norāda LSB vadītāja vietniece Egija Širova. 
Sanāksmes laikā daudz tika diskutēts par medicīnas pakalpojumu pieejamību pacientiem, ko negatīvi ietekmēja šogad būtiski samazinātais finansējums reģionu slimnīcām. Ministre norādīja, ka finansējuma piešķiršana atpakaļ slimnīcām vēl tiks vērtēta, bet līdz tam tiks izskatīta iespēja piedāvāt papildu finansējumu onkoloģijas diagnostikai ārpus kvotētajiem pakalpojumiem. 
”Pašreizējā situācijā papildu iespējas onkoloģijas diagnostikai varētu būt īstermiņa risinājums. Nedrīkst aizmirst, ka pacientiem, īpaši reģionos, kur veselības pakalpojumu fiziskā pieejamība tā jau ir zemāka, nekā galvaspilsētā, jābūt vienlīdzīgam iespējai saņemt medicīnisko aprūpi bez nepieņemami garām rindām,” komentē LSB vadītājs Jevgēņijs Kalējs.
Dizains un Druka Iepazieties.lv Tipografijas.lv Fotostudijas.lv Webseo.lv